Akademia Tańca

powrót

 

Galeria zdjęć

PYZÓWKA 2013
VI URODZINY KLUBU
WARSZTATY WIZAŻU cz. 2
Sevillanas we Wrocławiu
Barka AQUARIUS
Pokaz dla ORIFLAME
FIN DEL CURSO 2013
WARSZTATY WIZAŻU cz. 1
MICHAŁOWICE 2013
NOCNY REJS 2013
WERNISAŻ 2013
POKAZ NA AGH 2013

SEMANA SANTA 2013
KULIG CON OLÉ 2013
CANDELARIA 2013

JUBILUSZOWY BAL 2012
WARSZTATY 2012
ŁUCZANOWICE 2012

BARBAKAN 2012
DIEGO EL CIGALA 2012
FIN DEL CURSO 2012
MAGISTRAT 2012
KULIG HUCULSKI 2012
FOLWARK ZALESIE

ORANŻERIA PERGAMIN
FIN DEL CURSO 2010/2011

JOSE LUNA W KRAKOWIE
FEMISFERA-POKAZ
PEñA „JOSE LUNAˮ
KULIG CON OLÉ 2011
GOŚCINIEC POLSKI
WIECZÓR ANDALUZYJSKI
TARGI TAŃCA M1
LA FARAONA VII/2010

Zakończenie kursu
DZIEŃ HISZPAŃSKI
warsztaty flamenco
RESTAURACJA MEZZE
Przystań WAWEL
Obóz w Pyzówce
Zielone Świątki
Bal Cygański
Cudowne Lata
Fiesty Ogrodowe
El Duende/Camera Cafe
Andrzejki w DK Kuźnia

 

 


8 XII 2013

WIECZÓR FLAMENCO
W
PYZÓWCE

Co tam zamiecie śnieżne, wichury i nawałnice! Na Babińcu w Pyzówce nie mogło nas zabraknąć :) Ten dwudniowy wyjazd naszej Źródełkowej Ekipy przejdzie do historii. Atmosfera biesiadno-fiestowa była wspaniała. Góralki mają dryg do falmenco, że hej! Poczęstunek – palce lizać! Na koniec parę przyśpiewek i nocleg gościnnie u Reni. A w niedzielny poranek krótka wizyta w Ludźmierzu. Ech... szkoda, że tak krótko tu byłyśmy. Trzeba będzie wrócić. Bez dwóch zdań!

Dziewczynom, które dotarły na spotkanie z nami - pomimo ostrej zamieci! - dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy :)

Szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji tego wyjątkowego, „góralskiegoˮ WIECZORU FLAMENCO należą się Gosi Białoń, Ali i Kamilowi Cudzich (światła i dymy były rewelacyjne!) oraz Reni Sobula.

Teraz kolej na Was! ;) Zapraszamy do Krakowa! :)

Autor zdjęć: B. Pyznar; G. Zazula;

początek strony


24 XI 2013

VI URODZINY KLUBU

Szóste urodziny naszego Klubu z założenia świętowałyśmy kameralnie ale bardzo smacznie i tanecznie, we włoskiej Restauracji DELECTA! Większą fiestę zaplanowałyśmy na karnawał 2014 roku. Marzymy o PRZEBIERANYM Balu Karnwałowym! :)

Serdecznie dziękuję Ojcu Pawłowi Drobot CSsR za odprawienie dziękczynnej Mszy Świętej za Akademię Tańca FUENTE DE LA AMAPOLA oraz naszych bliskich i sympatyków Klubu.

A dziewczynom wielkie dzięki za liczną obeność, entuzjazm, nowe pomysły, poczucie humoru, rozmowy na każdy temat, no i cudne kwiaty z bardzo trafionym prezentem!

Muchas gracias, guapas! :)

Autor zdjęć:Klubowiczki :)

początek strony


26 X 2013

WARSZTATY
TAŃCEM INSPIROWANE
cz. II

Druga część Warsztatów Tańcem Inspirowanych odbyła się w jesiennych klimatach ;) ale o melancholii mowy nie było! :)

Na wykładzie Elżbiety Michalskiej zgłębiałyśmy tajniki wizażu i nie mogłyśmy się nadziwić, jak to jest możliwe, że skrócenie spódnicy jednej z nas może ująć 15 lat - to jednak wcale nie oznacza, że ten myk zadziała w przypadku innej osoby! :)

W drugiej części warsztatów jako prelegentka debiutowała - i to z dużym powodzeniem! - nasza klubowiczka Beata Kołodziej :) Gdyby nie nasze zmęczenie pod koniec dnia to dyskusja po konferencji trwałaby do rana! :)

OO. Redemptorystom jesteśmy wdzięczne za gościnę a Ojcu Piotrowi Andrukiewiczowi za odprawienie dla nas Mszy Świętej i wygłoszenie pięknej homilii. Wrócimy do Was w marcu 2014 roku! :)

Autor zdjęć: E. Dobrucka; K. Dziurdzik;

początek strony


6 X 2013

fiesta flamenca
We wrocławiu

Warto było wybrać się na parę godzin do Wrocławia aby wypić kawę w bardzo stylowej kafejce (że też takich hiszpańskich knajp w Krakowie do dziś nie ma!), no i potańczyć sevillanas w towarzystwie różnych akademii tańca z Wrocławia i okolic.
Szkoda, że nie mogłyśmy zostać do końca fiesty i podziwiać wszystkich przygotowanych na ten wieczór pokazów tańca. Te, które zdążyłyśmy zobaczyć - podobały nam się bardzo! :)

Gratulujemy i trzymamy kciuki za wrocławskie środowisko flamencowe, olé! :)

Autor zdjęć: E. Dobrucka

początek strony


8 IX 2013

Rozpoczęcie Nowego Sezonu
na

Barce Aquarius

Początek sezonu tanecznego świętowaliśmy na Barce AQUARIUS. Chociaż skromnie było (nie wszyscy zdążyli z wakacji powrócić) to jak zawsze u nas: wesoło i tanecznie!

Autor zdjęć: Alan :)

początek strony


30 VIII 2013

Pokaz w Folwarku Zalesie
dla
ORIFLAME

Na zakończenie wakacji miałyśmy okazję zatańczyć na firmowym zjeździe ORIFLAME, w Folwarku Zalesie. Było bardzo uroczyście i sympatycznie. A Folwark Zalesie latem jest równie bajeczny co późną jesienią czy zimą! :)

Autor zdjęć: B. Kołodziej; Folwark Zalesie;

początek strony


30 VI 2013

FIESTA
FIN DEL CURSO 2013

Kolejny taneczny sezon za nami.  Kolejny rok mozolnej pracy i wspólnego wysiłku dobiegł końca. Ostatnia w tym roku szkolnym fiesta. Fin del Curso 2012/2013!

Po raz kolejny spotkaliśmy się w CHACIE GIEDA, w Zagórzanach. W miejscu wyjątkowym gdzie zawsze towarzyszy nam rodzinna atmosfera i pyszne jedzenie :)

Impreza przeszła moje najśmielsze oczekiwania!
Świętowało z nami 80 osób, naszych bliskich i znajomych. Dziewczyny z początkujących grup w pięknym stylu rozpoczęły pokaz naszej Akademii Tańca. Grupy bardziej zaawansowane równie pięknie zaprezentowały układ w nowym stylu - fandango. Podczas biesiady, sevillanas tańczyli wszyscy klubowicze (panowie również!) - i to był dla mnie najwznioślejszy moment! Takie chwile nadają sens mojej pracy... Wszystkim Klubowiczom z serca dziękuję!

Wyjątkowy, świąteczny charakter naszej fiesty spotęgowała obecność dwóch par, które obchodziły 10 i 25 rocznicę ślubu! Jubilatom (Reni i Jarkowi oraz Beatce i Ryśkowi) jeszcze raz życzymy wszelakiej pomyślności, w zdrowiu i miłości! :)

Autor zdjęć: E. Dobrucka; K. Dziurdzik; M. Kołodziej; E. Nowak; B. Pyznar; B. Zazula

początek strony


29 VI 2013

WARSZTATY
TAŃCEM INSPIROWANE

Pomysł zorganizowania tych jedynych w swoim rodzaju warsztatów, nosiłam w sercu przez prawie trzy lata...  Cierpliwie czekałam na właściwy moment, miejsce a przede wszystkim osoby, które mogły tego typu warsztaty poprowadzić.

Warsztaty tańcem inspirowane, pt. „Tanecznym krokiem w głąb duszyˮ odbyły się w Domu Rekolekcyjym Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie. Poprowadzili je dla nas: O. Paweł Drobot CSsR (opiekun Dzielnych Niewiast), pani Elżbieta Michalska (wizażystka) oraz pani Alicja  Libura-Gil (nauczyciel tańca współczesnego).

W imieniu wszystkich uczestniczek warsztatów, pragnę gorąco podziękować wspomnianym osobom prowadzącym, za ich czas i zaangażowanie oraz modlitewne wsparcie.

Odnoszę wrażenie, że to był zaledwie początek naszej przygody w odkrywaniu piękna i harmonii pomiędzy tym co widoczne i niewidoczne dla oka... Kontynuacja wydaje się nieunikniona! :)

Autor zdjęć: K. Dziurdzik

 

początek strony


23 VI 2013

RODZINNY PIKNIK ŚWIĘTOJAŃSKI
W MICHAŁOWICACH

To była jedna z fajniejszych imprez, na której miałyśmy przyjemność zaprezentować kilka układów sevillanas. My zatańczyłyśmy gościnnie ale na scenie wystąpiło sporo uzdolnionych, młodych konkursantów! Byłyśmy pod ogromnym wrażeniem ich umiejętności!

Bardzo dobra organizacja, rodzinna atmosfera i lokalne smakołyki, na długo pozostaną w naszej pamięci. Dziękujemy za zaproszenie do udziału w tym rodzinnym festynie.

Serdecznie pozdrawiamy organizatorów oraz wszystkich mieszkańców Michałowic!

Autor zdjęć: K. Kopta; E. Nowak; T. Mouhoubi;

początek strony


8 VI 2013

NOCNY REJS W RYTMIE
SEVILLANAS

Tego jeszcze w Krakowie nie było! :)
NOCNY REJS po Wiśle, na statku NIMFA (najstarszym, pływającym po Wiśle statku pasażerskim!). Dla miłośników sevillanas niebywała okazja - tańczyliśmy na pokładzie statku nieprzerwanie przez 90 minut, pod rozgwieżdżonym niebem! A  może to były tylko świetliki?! ;) Tak czy  siak było bajkowo!

Rejsowiczom spoza naszego Klubu, dziękuję za tak miłe przyjęcie naszych sevillanowych pląsów oraz za spontaniczny pokaz taneczny - w rytmie sevillanas! ;)

W imieniu całgo naszego Klubu dziękuję Przystani WAWEL za wspólne przygotowanie imprezy. Gratulujemy nowego wystroju i życzymy wielu równie atrakcyjnych imprez na pokładzie NIMFY!

Autor zdjęć: E. Dobrucka; B. Dragosz; E. Nowak

początek strony


19 IV 2013

WERNISAŻ 2013

W ramach VIII Festiwalu SENTIR FLAMENCO, w Klubie Kuźnia odbył się zorganizowany przez Akademię Tańca FUENTE DE LA AMAPOLA, wernisaż fotografii z Sewilii, autorstwa prof. Edwarda Czerwińskiego.

Po uroczystym otwarciu wystawy, przybyli goście mieli okazję obejrzeć multimedialną prezentację, pt. „Flamenco dla każdegoˮ a także uczestniczyć w spontanicznej fieście - jak na naszą akademię przystało - w rtymie sevillanas! :)

Gościem specjalnym tego wyjątkowego wieczoru była Pani Lidia Jazgar z Zespołu GALICJA, której serdecznie dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia.

Autor zdjęć: E. Dobrucka; B. Pyznar; archiwum Klubu Kuźnia.

 

początek strony


16 IV 2013

GOŚCINNIE NA AGH

To było bardzo wyjątkowe spotkanie... z cyklu Exchange Zone. Projekt pod honorowym patronatem Rektora AGH. Fajna atmosfera i bardzo sympatyczni studenci różnych narodowości. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i prawdziwie hiszpańskie owacje! :) Pani Annie Cisowskiej oraz studentom AGH  dziekujemy za zaproszenie do udziału w tej imprezie! :)

Autor zdjęć: E. Dobrucka

 

początek strony


10 III 2013

SEMANA SANTA 2013

W niedzielne popołudnie, tuż po Mszy Świętej w języku hiszpańskim, która odprawiana jest w drugą niedzielę miesiąca (w Kościele OO. Franciszkanów w Krakowie), odbyły się prezentacje na temat Wielkiego Tygodnia w krajach hiszpańskojęzycznych oraz Polsce.

Klub FUENTE DE LA AMAPOLA przygotował multimedialną prezentację na temat Semana Santa w Sewilii, zakończoną pokazem sevillanas - na cześć „Chrystusa Cyganówˮ.

Autor zdjęć: E. Dobrucka

początek strony


23 II 2013

KULIG „CON OLÉˮ

W tym roku zwiedzaliśmy Szczawnicę a sam kulig i popołudniowa biesiada odbyły się w Ochotnicy Dolnej. Cudnie było, smakowicie i momentami bardzo śmiesznie... Zwłaszcza jak Baca kawały prawił! ;)

Dziękuję za wspólnie spędzony czas!

Autor zdjęć: E. Dobrucka; E. Nowak; K. Dziurdzik

początek strony


25-27 I 2013

CANDELARIA DEL ROCÍO 2013

Po raz pierwszy w życiu dotarłam do Rocío! Od kilku lat marzyłam o tej podróży. Emocji co niemiara i tyle samo przygód. Zanim napiszę o tym coś więcej, już teraz zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego wyjątkowego miejca...

Autor zdjęć: K. Dziurdzik

 

początek strony


24 XI 2012

JUBILEUSZOWY
BAL ANDRZEJKOWY 2012

Na ten wieczór czekaliśmy z radością! Pięć lat działalności naszego Klubu a zarazem Akademii Tańca FUENTE DE LA AMAPOLA zasługiwało na uroczyste świętowanie z piękną oprawą artystyczną. Zadbali o nią klubowicze a także wspaniali wodzireje z Zakopanego. Przygotowania trwały praktycznie od wakacji ale nasz wysiłek nie poszedł na marne! :)

Bal odbył się w przepięknej Sali Maneż w FOLWARKU ZALESIE. Pierwsza część poświęcona była FLAMENCO i dominowały w niej hiszpańkie klimaty. Na zakończenie pokazu zaprezentowaliśmy układ sevillanas w pięknych sukniach flamenco - dzieło jednej z naszych klubowiczek!

Po uroczystej kolacji, wniesiono przepyszny tort. Potem już tylko krótka chwila dla fotoreporterów ;) i nastąpiła radykalna zmiana klimatu... Wszyscy ruszyli do POLONEZA! Zabawa trwała do trzeciej nad ranem (dla mnie stanowczo za krótko) i wierzcie mi, mamy co wspominać! :)

 A to się wszystko tak zaczęło... ;) 

Autor zdjęć: E. Dobrucka; R. Kołodziej; M. Kołodziej; A. Kucharski; B. Pyznar

początek strony


27 X 2012

warsztaty
FLAMENCO DLA KAŻDEGO

INTERKULTURALIA - LET'S MEET!ˮ to największa wielokulturowa impreza w Krakowie, która odbyła się 27 października w naszym mieście. W odpowiedzi na zaproszenie Stowarzyszenia INTERKULUTRALNI PL, poprowadziłam wraz z czterema ochotniczkami z naszego Klubu, warsztaty zatytułowane FLAMENCO DLA KAŻDEGO. Kilkanaście uczestniczek warsztatów zaimponowało nam łatwością z jaką wyklaskiwały poszczególne rytmy a także zwinnością w stawianiu pierwszych kroków flamenco. Pozdrawiamy serdecznie!  ¡Olé, guapas! :)

początek strony


23 IX 2012

PIKNIK RODZINNY
W ŁUCZANOWICACH

Na zaproszenie Stowarzyszenia Przyjaciół Łuczanowic mieliśmy okazję zaprezentować dwa układy sevillanas podczas rodzinnego pikniku, który odbył się pod koniec września tego roku. Dziękujemy za gościnę! :)

Autor zdjęć: E. Dobrucka 

początek strony


3 IX 2012

SEVILLANAS W BARBAKANIE!

Czy można sobie wyobrazić lepsze rozpoczęcie sezonu tanecznego niż pokaz sevillanas w krakowskim Barbakanie? Przyjemność dla nas tym większa, że niebawem (w listopadzie br.) Klub FUENTE DE LA AMAPOLA będzie obchodził swoje 5-lecie! Niedzielny pokaz, gorąco przyjęty przez zgromadzoną w Barbakanie publiczność, jest najlepszym dowodem na to, że nie próżnowaliśmy przez te 5 lat!

A dlaczego występ podczas imprezy, pt. „Zajrzyj do Huty przez Barbakanˮ?
Odpowiedź jest prosta. Reprezentowaliśmy Klub KUŹNIA, z którym współpracujemy praktycznie od początku istnienia naszego Klubu :)

Autor zdjęć: E. Dobrucka

początek strony


28 VII 2012

DIEGO EL CIGALA W POLSCE!

Koncert Diego El Cigala był naprawdę piękny. Przejmujący głos Diego, atmosfera letniej nocy i cudnego ryneczku udzieliły się chyba każdemu. Chociaż miłośnicy flamenco mogli czuć się odrobinę zawiedzeni... Na pocieszenie, już po koncercie artysta wyszedł pozdrowić swoich fanów, którzy mieli wyjątkową okazję zamienić z nim parę słów i zrobić pamiętkowe zdjęcia.

Mnie również udało się zdobyć autograf z dedykacją dla całego Klubu FUENTE DE LA AMAPOLA! W krótkiej rozmowie z artystą miałam okazję podziekować mu za wizytę w Polsce, pozdrowić go w imieniu całego naszego klubu z Krakowa oraz sprowokować obietnicę ;) powrotu za rok ale z całkowicie flamencowym repertuarem! Trzeba także przyznać, że do tego ciekawego spotkania doszło dzięki sporej determinacji i ogromnemu entuzjazmowi uczennic Pani Marty Dębskiej, z warszawskiej szkoły flamenco TRIANA. Muchas gracias, guapas! 

Lipcowy koncert Diego El Cigala odbył się na Dużym Rynku w Kazimierzu Dolnym w ramach Koncertu Otwarcia 6 Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI. Z tej okazji, całkiem liczna (jak na wakacyjną porę!) grupka klubowiczów Fuente de la Amapola wybrała się na spotkanie z tym wyjątkowym artystą! Wrażeń było co niemiara a większość z nich zarejestrowana została na zamieszczonych poniżej fotografiach: z próby przed koncertem, z samego koncertu, no i ze spotkania z Diego El Cigala w kuluarach! :)))

Autorzy zdjęć: E. Dobrucka; K. Dziurdzik; R. Kołodziej; B. Pyznar.

początek strony


17 VI 2012

FIN DEL CURSO 2012

Czerwcowe, niedzielne popołudnie. Słońce praży prawie tak samo jak w Andaluzji. Zielony pejzaż wokół... to już bardziej zakrawa na północ Hiszpanii ;) - no i prawie cały Klub w komplecie! Tego jeszcze nie było!

Dziękuję Wszystkim klubowiczom za obecność i zaangażowanie zarówno podczas całorocznego kursu tańca, jak i na tej ostatniej fieście, w malowniczej CHACIE GIEDA! (przy okazji pozdrawiamy i życzymy powodzenia gospodarzom tego wyjątkowego lokalu - cudnie i pysznie tam u Was!). A przybyłym gościom dziękujemy za fantastyczną, wspólną zabawę!

Poniżej zamieszczam sporą dawkę zdjęć (ok. 200!) a to za sprawą tej niesamowitej atmosferty jaka panowała owego dnia. Każde ujęcie przypomina ten fajny czas i żal było cokolwiek pominąć: próby przed występem, pokazy poszczególnych grup (wg stopnia zaawansowania), biesiada przy suto zastawionym stole, no i na koniec, konkurs sevillanas! Mam nadzieję, że osoby spoza klubu wybaczą nam tego „fotograficznegoˮ tasiemca ;) a cała reszta nich powspomina i już się szykuje na kolejną imprezę. Okazja jest niczego sobie... V-lecie klubu FUENTE DE LA AMAPOLA!  Oleee!   

Autorzy zdjęć: E. Dobrucka; K. Kolecka; R. Kołodziej; A. Rojek.

W szczególny sposób pragnę podziękować (w imieniu własnym oraz cełgo Klubu) Kasi Koleckiej za jej fotoreportaż. Nie mam wątpliwości, że wśród zamieszczonych poniżej zdjęć rozpoznacie jej rękę! A zainteresowanych fotografią lub współpracą z Kasią, odsyłam na jej autorską stronę: www.facebook.com/KasiaKoleckaPhotography

początek strony


3 VI 2012

MAGISTRAT 2012

Z okazji Dnia Otwartego Magistratu, klubowiczki Fuente de la Amapola (we współpracy z nowohuckim Klubem Kuźnia), przygotowały dla mieszkańców Krakowa pokaz sevillanas. Kilka wybranych na tę okazję układów tanecznych wprawiło w doskonały nastrój zebraną publiczność, która przyjęła nas bardzo serdecznie i  nie żałowała oklasków! Dziękujemy! :)

Autorzy zdjęć: E. Dobrucka; R. Kołodziej; A. Rojek.

początek strony


11 II 2012

KULIG HUCULSKI

Niestraszne nam były śniegi ani mrozy gdy w grę wchodziła pierwsza w tym roku fiesta klubowa! Kulig huculski poprzedziliśmy wizytą w gotyckim kościółku, pw. Nawiedzenia NMP w Iwkowej. To jedna z perełek drewnianej architektury naszego regionu!
Zaraz potem grzaliśmy się przy ognisku, piekąc kiełbaski, popijając grzańca no i tańcząc sevillanas, a jakże. Nie ma to jak taconeo na śniegu! Były nawet karnawałowe sztuczne ognie! A wieczorkiem biesiada w Bacówce BIAŁY JELEŃ. Malownicze miejsce, przepyszne jedzenie, no i tak miło nasz ugoszczono - czego chcieć więcej!
Humory wszystkim dopisały, co widać na załączonych zdjęciach no i wyłowiliśmy parę nowych, tanecznych talentów... począwszy od maleńkiego Franka do całkiem pokaźnych chłopaków! ;)
Pod koniec imprezy odbył się pierwszy (męski!) KONKURS SEVILLANAS! Wszystkich zaskoczył bardzo wysoki poziom taneczno-aktorskich umiejętności uczestników konkursu a nagroda niestety była jedna :( - trzeba było zdać się na los. Hiszpańska Carmen, rodem z Sewilli, w tradycyjnej sukni flamenco, trafiła do rąk a zaraz potem, na... lodówkę Cezarego. Gratulujemy!!!
Gościem specjalnym imprezy był Antonio Banderas w roli MARIACHI, którego oryginalny kapelusz wzbudził równie wielką sensację co huculskie koniki przy ognisku! :)))

Autorzy zdjęć: E. Dobrucka; K. Dziurdzik, R. Kołodziej; B. Pyznar.

początek strony


26 XI 2011

FOLWARK ZALESIE 

Tematem przewodnim tegorocznych ANDRZEJEK zorganizowanych przesz Klub FUENTE DE LA AMAPOLA były oczywiście hiszpańskie klimaty. W ten sposób świętowaliśmy 4-tą rocznicę naszego Klubu! Zabawa była przednia! Kto w niej uczestniczył - nie ma co do tego wątpliwości :) - a reszta zamiast żałować, niech przybywa ochoczo na kolejne nasze imprezy. Serdecznie zapraszamy!

Niesamowita atmosfera tej andrzejkowo-rocznicowej fiesty była niewątpliwie zasługą licznie przybyłych gości (z kraju i zagranicy!), sympatycznego wodzireja Radosława Omiecińskiego, który w mgnieniu oka porwał wszystkich do wspólnej zabawy, a także mozolnej pracy klubowiczów, którzy przygotowali na tę wyjątkową okazję piękny pokaz sevillanas oraz pasodoble.

Czaru i uroku całej imprezie dodały przepięknie urządzone wnętrza FOLWARKU ZALESIE, fantastyczny parkiet do tańca, rozpalone kominki, przepyszne jedzenie oraz bardzo miła obsługa. Gorąco polecam to wyjątkowe miejsce na wszelkiego rodzaju imprezy a sama mam nadzieję, że jeszcze tam wrócimy! :)

Autorzy zdjęć: E. Dobrucka; M. Kołodziej; B. Pyznar; M. Zazula;

początek strony


3 IX 2011

NOWY SEZON TANECZNY
2011/2012

Tanecznym krokiem rozpoczęliśmy nowy sezon! Tym razem fiesta otwierająca kolejny kurs sevillanas i flamenco, odbyła się w pięknym zakątku naszego miasta, tuż przy błoniach krakowskich - gościliśmy w Oranżerii PERGAMIN.

Wszystkim, którzy zdecydowali się rozwijać swoje umiejętności taneczne w Klubie FUENTE DE LA AMAPOLA, gratuluję wyboru! :) Życzę Wam dużo radości z nauki flamenco oraz wytrwałości w poznawaniu nowych kroków! Niech mozolne ćwiczenia staną się dla Was formą dobrej zabawy, której owoce - jestem o tym głęboko przekonana! - poznacie już wkrótce, na kolejnej imprezie! 

Autor zdjęć: R. Kołodziej

początek strony


11 VI 2011

fin del curso 2010/2011
 w Lanckoronie

Czy można sobie wyobrazić coś fajniejszego na zakończenie tanecznego sezonu niż fiesta? Takie taneczno-towarzyskie spotkanie, na którym każdy kto zechce, może zaprezentować wszystko to, czego nauczył się podczas wielu godzin mozolnej pracy? Jaki nastrój udziela się gościom kiedy w tym samym miejscu, o tej samej porze spotykają się dobre „duszkiˮ? Tu w Lanckoronie, w Arka Cafe spotkały się przynajmniej trzy! Dobry duch tego wyjątkowego miasteczka, serdeczny i gościnny duszek rodziny państwa Budzowskich (artystów rzeźbiarzy oraz właścicieli wspomnianej kawiarnii) oraz duch flamenco „duendeˮ. Jak się po raz kolejny okazało, ten ostatni duszek (taka hiszpańska wena), potrafi ogarnąć niejedną słowiańską duszę... i o tym napiszę niebawem nieco więcej!

Autor zdjęć: E. Dobrucka; R. Kołodziej; A. Kucharski; R. Michniewski; B. Zazula

 

początek strony


6-11 V 2011

jose luna w krakowie!

Kilka majowych, wspaniałych i niezapomnianych dni, które minęły stanowczo za szybko! Tak ujęłabym w jednym zdaniu ten krótki pobyt naszych przyjaciół z Madrytu: Jose Luny i Silvii Arenas. To niesamowite ile w nich pasji i miłości do flamenco oraz chęci do dzielenia się z nami tym, co stanowi dla nich chleb powszedni a dla nas często tę nieosiągalną wisienkę na torcie!
Tak, to była ich pierwsza wizyta w Krakowie. Mam jednak głęboką nadzieję, że nie ostatnia...

Autor zdjęć: M. Ciastoch; E. Dobrucka; K. Dziurdzik; R. Kołodziej; M. Miechowicz; B. Pyznar; B. Zazula; M. Zazula

początek strony


7 III 2011

POKAZ w FEMISFERZE

Na zaproszenie pani Małgorzaty Skrzydlewskiej, założycielki FEMISFERY w Dobczycach, odbyła się z okazji Dnia Kobiet fiesta wraz z pokazem sevillanas, krótką lekcją pokazową oraz prezentacją autorskich zdjęć z Andaluzji.
„FEMISFERA - WIĘCEJ NIŻ ZDROWIE I URODAˮ, tak zaprasza nas to nowe Studio Urody w Dobczycach, do którego warto zaglądnąć! Faktycznie, Femisfera to więcej niż zdrowie i uroda, to również wspaniała atmosfera jaka tam panuje! Z przyjemnością tu wrócimy...

Autor zdjęć: Femisfera; R. Kołodziej

początek strony


12 II 2011

peña flamenco – rociera
jose luna

Centrum Madrytu. Kalendarzowa zima. Mimo, że w powietrzu czuć już powiew wiosny to nad ranem wszystko jest pokryte szronem. Sobota - godzina 22:30... wieczorny chłód zostawiam za drzwiami Tawerny „Aljaraqueˮ gdzie znajduje się klub flamenco Jose Luny (Peña Flamenco-Rociera). Tu z minuty na minutę atmosfera robi się coraz gorętsza. Nieduże pomieszczenie, które wyglądem przypomina jedną z krakowskich piwnic, zapełnia się w mgnieniu oka. Rozbrzmiewają pierwsze dźwięki gitary, śpiew... i tak już do świtu!

Autor zdjęć: M. Lozano

  

początek strony


22 I 2011

KULIG „CON OLÉˮ

W sobotę 22 stycznia br. odbył się w Murzasihlu pierwszy klubowy Kulig „con oléˮ. To pierwsza tego typu impreza naszego klubu, którą bez dwóch zdań należy powtórzyć w przyszłym roku! Kilkugodzinny spacer po Zakopanym, kulig w Murzasihlu (14 sań!), ognisko z pieczeniem kiełbasek, no i tańce do północy, między innymi w rytmie sevillanas. Gośćmi specjalnymi były dwie urocze Hiszpanki - wierne fanki naszego klubu zakochane w Polsce!
Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji całej imprezy kierujemy do Pani Mieczysławy oraz Małgosi z Klubu Fuente de la Amapola.

Autor zdjęć: E. Dobrucka; K. Dziurdzik; G. Fabin; B. Pyznar; M. Zazula

początek strony


13 XI 2010

GOŚCINIEC POLSKI  

 12 listopada br. obchodziliśmy trzecią już rocznicę powstania klubu FUENTE DE LA AMAPOLA. Z tej okazji w kościele OO. Zmartwychwstańców odbyła się msza święta w intencji całego klubu oraz poświęcony został obraz Matki Bożej z Rocío (Virgen del Rocío), przywieziony w październiku przez naszych klubowiczów prosto z Rocío. Podczas uroczystej kolacji w gronie naszych rodzin, przyjaciół oraz sympatyków sevillanas, mieliśmy okazję oglądać zdjęcia z Sewilii, Rocío, Rondy i Malagi (autorstwa Beaty i Ryszarda Kołodzieja).
Po raz pierwszy w historii naszego klubu nadaliśmy tytuł HONOROWEGO CZŁONKA! W tym roku otrzymała go Beata Altkorn z krakowskiej akademii tańca ALMORAIMA. Gratulujemy!

Autor zdjęć: M. Kołodziej

początek strony


9 X 2010

WIECZÓR ANDALUZYJSKI

Wieczór Andaluzyjski, zorganizowany przez krakowski Klub KUŹNIA, odbył się w ramach cyklu spotkań zatytułowanych Kultury Świata. Pokaz moich autorskich zdjęć z dwutygodniowej podróży po Andaluzji był wstępem do zaprezentowania najpopularniejszego w tym regionie tańca - sevillanas. Po pokazie nastąpiło rozwiązanie konkursu oraz wręczenie nagród. Na zakończenie spotkania wystąpił zespół Aire Andaluz z Krakowa.

Autor zdjęć: K. Kudła; A. Rojek; Klub Kuźnia

początek strony


TARGI TAŃCA

Pokaz sevillanas podczas drugich Targów Tańca (Centrum Handlowe M1) na zaproszenie SAKURA Dance&Beauty z Krakowa. W tym roku wystąpiłyśmy dwukrotnie i miałyśmy okazję zaprezentować różnorodność układów sevillanas. Na targach dominował taniec współczesny i towarzyski, tym bardziej cieszy ciepłe przyjęcie podczas naszego występu. Dziękujemy!

Autor zdjęć: R. Kołodziej; A. Rojek; E. Dobrucka

początek strony


4-10 VII 2010

Seminarium Flamenco
z Pilar Montoya (LA FARAONA)
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój

Początek tegorocznych wakacji. Upalny lipiec w malowniczym Szczawnie-Zdroju. Spora grupa miłośników flamenco z całej Polski spotyka się tu na Seminarium Flamenco, które poprowadzi Pilar Montoya (La Faraona) wraz ze swoim siostrzeńcem, Octavio Lozano. Pomysłodawcą i organizatorem całego wydarzenia jest Katarzyna Małecka z Arte Flamenco we Wrocławiu. To właśnie dzięki niej możemy cieszyć się obecnością Pilar i Octavia, którzy pochodzą ze słynnego cygańskiego rodu Farrucoˮ. /fragm. artykułu "Ay, duende del sur... caminando por la calle yo te vi!" K. Dziurdzik/

W seminarium wzięło udział pięć osób z Klubu Fuente de la Amapola a na koncert w Teatrze Zdrojowym dojechały jeszcze trzy, pełne entuzjazmu i zawsze chętne do wspólnej zabawy. ¡Olé Gosia, Basia i Ewa! W drodze powrotnej mieliśmy okazję zwiedzić przepiękne okolice z zamkiem w Książu na czele! Ech, fajnie było tylko krótko!

Autorzy zdjęć: R. Kołodziej; E. Dobrucka; B. Pyznar

Zapraszam również do obejrzenia autorskich zdjęć jednego z uczestników warsztatów, Piotra Podermańskiego. Naprawdę warto! Autorowi zdjęć dziękujemy za udostępnienie naszemu klubowi swojej prywatnej galerii.

prywatna galeria zdjęć
Piotra Podermańskiego

początek strony


20 VI 2010

Zakończenie kursu

Czas leci nieubłaganie... to już koniec kursu w sezonie 2009/2010. Ćwiczyliśmy przez cały rok w znoju i pocie czoła ale warto było! Teraz przyszedł czas na pożegnalną fiestę a zaraz potem zasłużony wakacyjny wypoczenk. W tym roku bawiliśmy się w nowootwartej restauracji DOMINIKAŃSKA 2. Piękne wnętrza, miła obsluga i smakowite menu sprawiły, że bawiliśmy się wybornie!

Autor zdjęć: R. Kołodziej

   

  początek strony


22 IV 2010

Dzień Hiszpański
w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 2 oraz Prywatnym Gimnazjum nr 2
im. Noblistów Polskich w Krakowie

To niebywałe jak niewiele potrzeba aby choć przez chwilę poczuć klimat słonecznej Hiszpanii... Wystarczy odrobina fantazji i entuzjazmu grona pedagogicznego (m.in. pani Anny Bogdańskiej - nauczycielki języka hiszpańskiego), rodziców no i oczywiście samych uczniów! Podczas tegorocznego Dnia Hiszpańskiego mieli oni okazję zapoznać się z kulturą nie tylko tego kraju ale również Ameryki Łacińskiej. ¡Olé! ˗ dla  pomysłodawców oraz wykonawców całego projektu! ¡Olé! ˗ dla klubowiczek Fuente de la Amapola, które na zaproszenie pani dyrektor Agaty Marzec, miały okazję zaprezentować typowy hiszpański taniec... sevillanas!

Autor zdjęć: A. Bogdańska

 

początek strony


26-28 II 2010

Warsztaty flamenco
 we Wrocławiu

Piękne miasto, utalentowany bailaor flamenco MIGUEL EL TOLEO (i jego urocza partnerka Ester) oraz wyborowe towarzystwo uczestniczek warsztatów sprawiły, że ten lutowy weekend będziemy dobrze i długo wspominać. A wszystko to dzięki Kasi Małeckiej (¡Olé La Yedra!), organizatorce wspomnianych warsztatów, od lat z powodzeniem propagującej sztukę flamenco we Wrocławiu.

Na warsztatach byłyśmy  jedyną grupą z Krakowa ˗ cztery klubowiczki Fuente de la Amapola! Wszystkie troski i kłopoty zostały za nami, w Krakowie albo za plecami wrocławskiego krasnoluda... wzorem mniejszych ale bardzo dzielnych krasnoludków postanowiłyśmy zmierzyć się z PURO FLAMENCO! Zajęcia wyciskały pot na czole ale warto było!

Autorzy zdjęć: G. Zazula; B. Sobesto; K. Dziurdzik
 

 

Po zajęciach dosłownie chwila na krótki spacerek po starym mieście. To stanowczo za mało! Musimy tutaj wrócić!

A w sobotni wieczór... fiesta. W dawnym tablao flamenco. Fiesta to czas na wspólny taniec, lepsze poznanie się i chwilę relaksu. Szkoda, że nowy właściciel lokalu nie podtrzymuje niepowtarzalnego, andaluzyjskiego charaktaru tego miejsca. Ale nam przecież nic nie może zepsuć dobrego humoru i ochoty na... sevillanas!!!

początek strony


20 XII 2009

Restauracja MEZZE

Wspólne biesiadowanie przy dźwiękach sevillanas, z okazji drugiej rocznicy działaności klubu Fuente de la Amapola, odbyło się w restauracji Mezze, przy ul. Św. Tomosza 28. To już kolejny krakowski lokal, który pomimo oryginalnego wystroju i smakowitych zakąsek, zaczyna być dla nas za ciasny! Olé sevillanas!
Przy okazji pozdrawiamy Agencję Promocji Regionu Andaluzji EXTENDA z Warszawy, która nadesłała nam ciekawą publikację "Twój przewodnik po oliwie z oliwek". Jak widać na załączonych zdjęciach... lektura wciąga!

 

początek strony


V-IX 2009

Przystań WAWEL

Od maja do września 2009 roku Przystań WAWEL otworzyła swoje podwoje dla Klubu Miłośników Sevillanas Fuente de la Amapola oraz wszystkich chętnych do zerwania z rutyną i wspólnej zabawy. Była to również okazja do spotkania z przyjaciółmi z San Sebastián i Florencji oraz zawarcia nowych znajomości z artystami z Madrytu. Odbywające się raz w miesiącu Wieczory w rytmie falemncoˮ stworzyły na przystani i wałach nadwiślańskich, niepowtarzalny nastrój przy dźwiękach andaluzyjskiej muzyki oraz relaks nad Wisłą z Wawelm w tle!

Autorzy zdjęć: R. Francuz; R.Kołodziej

 

początek strony


VI-VII 2009

Obóz w Pyzówce

Latem tego roku odbył się w Pyzówce (k. Nowego Targu) obóz taneczno-językowy organizowany przez KSM Archidiecezji Krakowskiej. W tym roku po raz pierwszy wprowadzono język hiszpański oraz naukę sevillanas. Gośćmi specjalnymi były klubowiczki Fuente de la Amapola.

Autor zdjęć: Katarzyna Dziurdzik

początek strony


Maj 2009

Zielone Świątki 
Romería del Rocío

W maju tego roku odbyła się po raz pierwszy w Krakowie Romería del Rocío. Na Przystani WAWEL rozbrzmiewały dźwięki sevillanas rocieras. Członkowie klubu Fuente de la Amapola mieli okazję do wspólnej zabawy w towarzystwie swoich przyjaciół, rodzin i przypadkowch turystów. Następnie wyruszyliśmy Statkiem NIMFA do Tyńca. Podczas rejsu (w obie strony) nieprzerwanie tańczyliśmy sevillanas. W Opactwie Tynieckim mieliśmy okazję zwiedzić wspólnie klasztor, posilić się w Benedyktyńskim Instytucie Kultury oraz uczestniczyć we mszy świętej.

Autorzy zdjęć: H. Krachulec, R.Kołodziej; M.Michowicz; D.Palusińska; B.Pyznar; A. Kucharski; E.Dobrucka.

 

początek strony


Styczeń 2009

Bal Cygański

Klub Fuente de la Amapola zorganizował bal karnawałowy w Cygańskim Zajeździe TERSITA. Jego stylowy wystrój oraz malutka scena (jakby wprost przeniesiona z hiszpańskiego tablao!) nadały swoisty, cygański charakter tej otwartej imprezie. Początek balu uświetnił występ klubowiczek Fuente de la Amapola. A przez całą noc, dwóch wspaniałych wodzirejów z Czarnego Dunajca zabawiało 110 osób chętnych do tańca i wspólnych zabaw! 

Autorzy zdjęć: M.Michowicz; E.Dobrucka; R.Kołodziej

 

początek strony


Listopad 2008

Kawiarnia Cudowne Lata

W odpowiedzi na zaproszenie Koła Naukowego Animatorów Kultury Uniwersytetu Jagielońskiego klubowiczki Fuente de la Amapola zorganizowaly pokaz hiszpańskich sevillanas, w krakowskiej Kawiarni Cudowne Lata.

Autorzy zdjęć: B.Pyznar; A.Radwańska;

początek strony


VII-VIII 2008

Fiesty Ogrodowe

Ogrodowe fiesty sevillanowe to sposób na lato 2008! Raz w tygodniu, chętni do spędzenia wieczoru przy dźwiękach sevillanas spotykali się w siedzibie klubu Fuente de la Amapola. Gościem specjalnym była Maria Jesus z Hiszpanii ˗ sympatyk i przyjaciel klubu.

Autorzy zdjęć: A.Michowicz; S.Dembowski; D.Loos; M.Ciastoch

 

początek strony


Zima 2008

Kawiarnia El Duende i Camera Cafe

Cykl wieczorów flamenco organizowany przez Klub Fuente de la Amapola oraz krakowski zespoł flamenco Aire Andaluz, w krakowskich kawiarniach: El Duende i Camera Cafe.

Autorzy zdjęć: D.Palusińska; R.Kołodziej;

 

początek strony


Listopad 2007

Andrzejki w Domu Kultury Kuźnia

Pierwsza otwarta impreza zorganizowana przez nowopowstały (12 XI 2007) Klub Miłośników Sevillanas Fuente de la Amapola. Andrzejki odbyły się w Domu Kultury KUŹNIA a uświetnił je swoim występem zespół Aire Andaluz (www.aireandaluz.art.pl).

Autorzy zdjęć: M.Fabin; R.Kołodziej;

początek strony