Akademia Tańca

powrót

 

Galeria zdjęć

KOBIETA pOBUDZONA 2015
KULIG CON OLÉ 2015 NAVIDAD 2014

DZIELNE NIEWIASTY 2014
BAL KOLOROWY 2014
TANIEC RADOŚCI
PIKNIK WOLNOŚCI 2014
FESTYN w Strzeszynie
TANGO EN LINEA
FIN DEL CURSO 2014
WARSZTATY WIZAŻU cz. 4
40-lecie KLUBU KUŹNIA
MAJÓWKA KOBIET 2014
SEMANA SANTA 2014
BAŚNIOWA EUROPA
CHOCHOŁOWY DWÓR
FLASHMOB 2014
WARSZTATY WIZAŻU cz. 3
DOBCZYCE 2014
CARNAVAL 2014
POKAZ W VORWERKU

ARCHIWUM
 

28 II 2015

KOBIETA pOBUDZONA
WARSZTATY W BIELSKU-BIAŁEJ

W oczekiwaniu na fotki :)

 


7 II 2015

KULIG CON OLÉ
W PYZÓWCE

Oj długo musieliśmy czekać na powtórkę z rozrywki czyli nasz klubowy kulig. W zeszłym roku niedopisała pogoda. Śniegu było tyle co kot napłakał. Warto było jednak czekać. No i wybór Pyzówki to był strzał w dziesiątkę!

O takim kuligu zawsze marzyłam :) Przez pola i las. Ognisko, kiełbaska i góralskie śpiewy mieszkańców Pyzówki. Przefajne ludziska, mówię wam! Wieczorem posiada w siedzibie Stowarzyszenia Czas na Pyzówkę - przy okazji dziękujemy za tę gościnę :)

Był czas na sevillanas w śniegowcach, tango w skarpetkach i kawały przy wyśmienitych ciastach, oscypku i bezkonkurencyjnej cytrynówce! Marek zafascynowany tangiem okazał się wprost stowrzony do robienia palmas :) Cezary zaniemógł w ostatniej chwili (i został w Krakowie) czego nie mogliśmy odżałować do momentu kiedy zaczęliśmy dzielić jego porcję kiełbasy ;) Ech... oby jak najwięcej takich imprez w klubie, olé! :)

Na koniec przeogromniaste podziękowania dla Gosi Białoń bez której nic by nie było, hej! Serdeczności kierujemy także do Reni i drugiej Gosi za pomoc i wspólną zabawę. Mam nadzieję, że się jeszcze nie raz zobaczymy!

Autor zdjęć: E. Dobrucka; K. Dziurdzik; B. Pyznar; G. Zazula;

początek strony


14 XII 2014

BOŻE NARODZENIE
KRAJÓW HISZPAŃSKOJĘZYCZNYCH

Po raz trzeci nasza Akademia Tańca miała okazję świętować wraz z Franciszkanami oraz Grupą Pastoralną Misa en español. Tym razem tematem przewodnim spotkania było Boże Narodzenie w krajach hiszpańskojęzycznych. Pierwszy raz miałyśmy okazję zatańczyć do hiszpańskiej kolędy (villancico), pt. „Pa darle calor al Niñoˮ. Fiesta navideña była bardzo kolorowa, roztańczona i smakowita! :)

Serdeczne podziękowania za zaproszenie kieruję do Evy i Felixa Malaga.

Autor zdjęć: K. Dziurdzik; S. Jaromib, Bazylika OO. Franciszkanów;

początek strony


6 XII 2014

WARSZTATY FLAMENCO
DLA DZIELNYCH NIEWIAST

Warsztaty, które prowadziłam na zaproszenie Dzielnych Niewiast z Krakowa były dla mnie ciekawym doświadczeniem i sprawiły mi ogromną radość. Szczególne podziękowania kieruję do Alicji Jewuły oraz uczestniczek Warsztatów „Flamenco dla każdegoˮ.

Zaintersowanych tym jak wyglądały nasze zajęcia a także tym, kim są „tajemniczeˮ Dzielne Niewiasty, odsyłam do recenzji zamieszczonej na blogu, który prowadzi Alicja Jewuła.

Korzystając z uprzejmości Darii Halskiej zamieszczam jej zdjęcia a w głębi serca już marzę o tanecznej sesji zdjęciowej z jej udziałem...

początek strony


29 XI 2014

ANDRZEJKOWY
KOLOROWY BAL JUBILEUSZOWY 2014

FOLWARK ZALESIE. Pokazy tańca w wykonaniu kursantów FUENTE DE LA AMAPOLA. Dwóch WODZIREJÓW dbających o to aby każdy z gości świetnie się bawił. Pyszna KOLACJA i ciepło palących się KOMINKÓW... Nic dodać - nic ująć. Tak właśnie wyglądają URODZINOWE BALE naszego Klubu! :)

Wszystkim Klubowiczom oraz waszym bliskim i znajomym, którzy zechcieli wspólnie z nami świętować VII URODZINY serdecznie dziękuję za chwile radości, uśmiechu, życzenia pomyślności dla Klubu oraz wspólny taniec! To wspaniałe i budujące, że jest wśród nas tyle osób, które pomimo licznych obowiązków zawsze znajdą czas na biesiadowanie i wspólną zabawę!

Z całego serca dziękuję również tym, którzy pomogli mi przy organizacji balu!

Autor zdjęć: E. Dobrucka; R. Kołodziej; B. Pyznar; J. Skrzat; B. Zazula;

 

początek strony


23 VIII 2014

WARSZTAT
TAŃCA RADOŚCI I UWIELBIENIA

Pod koniec wakacji miałyśmy okazję uczestniczyć w warsztatach TAŃCA RADOŚCI I UWIELBIENIA. Był to pewnego rodzaju EPILOG Warsztatów Tańcem Inspirowanych („Tanecznym krokiem w głąb duszyˮ), które zorganizowałam dla klubowiczek FUENTE DE LA AMAPOLA w sezonie 2013/2014.

Z różnych powodów tańczymy... różne są tańce oraz ich interpretacja... Tym razem podjęłyśmy próbę dotarcia do duchowych korzeni tańca. Piękne wprowadzenie biblijne, muzyka i choreografie, które przygotowała dla nas Dorota Herok z Cieszyna (prowadząca warsztaty) pomogły nam „wytańczyćˮ to co w duszy gra... Szkoda, że zdjęcia tylko w niewielkim stopniu oddają atmosferę jedności, radości i pokoju jaka ogarnęła uczestniczki warsztatów :)

Spotkanie odbyło się w Domu Rekolekcyjnym OO. Redemptorystów w Krakowie. Serdeczne podziękowania kieruję do Ojca Pawła Drobota CSsR, Doroty Herok i Bogusi Dragosz – bez Waszej pomocy nie byłabym wstanie zorganizować tych wyjątkowych warsztatów!
Dziękuję również wszystkim uczestniczkom za tak liczne przybycie, za Wasz uśmiech, otwartość, poczucie humoru i okazaną mi serdeczność :)

Autor zdjęć: B. Dragosz; K. Dziurdzik; G. Zazula;

 

początek strony


3 VIII 2014

PIKNIK WOLNOŚCI
W WILCZKOWICACH

To był nie lada wyczyn – pokaz flamenco w wykonaniu ŹRÓDEŁKOWEJ FORMACJI TANECZNEJ tuż przed koncertem Zespołu BAJM! :)  Nasze choreografie (fandango, tangos i sevillanas) spotkały się z gorącym przyjęciem i aplauzem licznie zgromadzonej publiczności, olé!

Przygotowania do pokazu oraz możliwość przeżycia tego typu imprezy „od kuchniˮ stanowią dla nas bezcenne doświadczenie, które będziemy długo wspominać. I co tu dużo pisać... czekamy na kolejne propozycje! :) 

Autor zdjęć: E. Dobrucka; R. Kołodziej; B. Pyznar;

 

początek strony


6 VII 2014

FESTYN
W STRZESZYNIE

W przygotowaniu :)

Autor zdjęć: ... 

 

początek strony


5 VII 2014

WARSZTAT
TANGO EN LINEA

Tego jeszcze nie było i to nie tylko w naszym Klubie ale całym Królewskim Mieście Krakowie! :)

Z tangiem – podobnie jak z flamenco – zetknęłam się po raz pierwszy w San Sebastián. W tym samym czasie poznałam twórczość Diego El Cigala. Chociaż sama nie tańczę tanga to zdarzyło mi się kilkakrotnie gościć na krakowskich milongach i poznać osobiście fantastycznych nauczycieli tanga, którzy nie ukrywają sympatii do flamenco (Luis Bianchi - fot. 2) i... hiszpańskich sevillanas (Marcelo Varel)!

Wszyscy wiedzą i stale powtarzają, że do tanga trzeba dwojga. Ale co zrobić w sytuacji braku partnera do tańca?! Wyjścia są dwa: można odpuścić albo zmienić stereotypowy sposób myślenia... :) Ja wybrałam to drugie i dzięki temu mogłam zorganizować jedyne w swoim rodzaju warsztaty tanga EN LINEA!

Poprowadziła je dla nas Beatka Kołodziej, którą od paru lat fascynuje zarówno TANGO jak i FLAMENCO. Dzięki temu uczestniczki warsztatów miały niebywałą okazję delektowania się podstawowymi krokami tanga argentyńskiego do utworu „Tomo y obligoˮ w wykonaniu DIEGO EL CIGALA (fot. 1). Olé con olé y olé! :)

Oryginalne wykonanie: CARLOS GARDEL w filmie „Luces de Buenos Airesˮ z 1931 roku. Ta interpretacja przyniosła Carlosowi międzynarodowy rozgłos.


CIEKAWOSTKA! 
Nie tak dawno ;) bo równe 100 lat temu, do tańca raczej brakowało pań... Patrząc na zdjęcie z 1914 roku – zrobione w Bueno Aires – widać, że panowie poradzili sobie z tym problemem i bawili się wybornie! Postanowiłyśmy pójść w ich ślady! ;)

Autor zdjęć: K. Dziurdzik;

 

początek strony


25 VI 2014

FIESTA
FIN DEL CURSO 2014/2015

Podczas corocznej fiesty na zakończenie sezonu tanecznego wszyscy kursanci mieli okazję zaprezentować nowo nabyłe umiejętności taneczne. Impreza odbyła się w KOLANKU, na krakowskim Kazimierzu i zgromadziła ponad 60 osób sympatyzujących z naszym Klubem - gdyby nie ograniczenia lokalowe, byłoby nas znacznie więcej! :)

Kiedy tak patrzę na moich kursantów w trakcie pokazu to rozpiera mnie duma z ich osiągnięć - nie tylko tanecznych... Bywa, że taniec jest pretekstem do pracy nad sobą, nad swoim ciałem ale również charakterem! Komuś spoza Klubu, kto ogranicza się do roli obserwatora, ten ważny aspekt może niestety umknąć. Ale nie mnie! :) Moja radość jest tym większa, że dostrzegam w każdej z tych osób, ogromny potencjał...

Drodzy Klubowicze, trzymam kciuki za Was! Życzę aby wystarczyło Wam entuzjazmu, zdrowia i determinacji do wykorzystania w 100% tego potencjału, który nadal w Was drzemie!

Autor zdjęć: M. Kołodziej;

początek strony


15 IV 2014

WARSZTATY
TAŃCEM INSPIROWANE
cz. IV

Nasz cykl czterech (całodniowych) spotkań warsztatowych, który rozpoczęłyśmy w czerwcu ubiegłego roku, dobiegł niestety końca. Odnoszę jednak wrażenie, że większość z nas została zainspirowana do głębszej refleksji nad istotą i znaczeniem naszej kobiecej tożsamości... Jestem głęboko przekonana, że już wkrótce będziemy cieszyć się owocami tych spotkań! :)

Sporo osób dopytuje czy będzie kontynuacja warsztatów? Hm... być może? ;) Póki co zdradzę, że Beatka Kołodziej (prowadząca konferencje, pt. „Świat Kobietyˮ) pracuje nad wykorzystaniem naszych warsztatowych prezentacji w formie publikacji. Trzymajcie kciuki! :)

WARSZTATY TAŃCEM INSPIROWANE były dla mnie ciekawym doświadczeniem również pod względem organizacyjnym. Sama nie byłabym wstanie podołać... :) Dlatego gorąco dziękuję wszystkim, którzy od początku wspierali mnie i w różnej formie pomagali w całym przedsięwzięciu. Podziękowania kieruję do Ojca Pawła Drobota CSsR, do prowadzących warsztaty i konferencje (Elżbiety Michalskiej, Alicji Libury-Gil i Beaty Kołodziej) oraz Gosi Zazuli (naszej klubowiczki) a także Dzielnych Niewiast: Ani i Moniki, które zadbały o muzyczną oprawę Eucharystii.

Autor zdjęć: K. Dziurdzik; G. Zazula;

(

początek strony


14 VI 2014

40-lecie KLUBU KUŹNIA
POKAZ SEVILLANAS

Od 2007 roku nasz Klub FUENTE DE LA AMAPOLA współpracuje z Klubem Kuźnia. Dwa razy w tygodniu odbywają się tam zajęcia sevillanas dla grupy średniozaawansowanej oraz zaawansowanej. Pracujemy dość intensywnie i szczerze mówiąc niewiele czasu zostaje na świętowanie... ;)
Tym razem było inaczej! Z okazji oficjalnych obchodów 40-lecia Klubu KUŹNIA, dziewczyny z FUENTE DE LA AMAPOLA miały okazję zaprezentować swoje umiejętności, olé! :)

Autor zdjęć: E. Dobrucka; Archiwum Klubu Kuźnia;

początek strony


2-4 V 2014

MAJÓWKA DLA KOBIET

Korzystając z zaproszenia organizatorów miałam okazję gościć na MAJÓWCE DLA KOBIET, zorganizowanej w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie. Gościem specjalnym była DOROTHY CUMMINGS a także przez chwilę – z zaskoczenia! – bp GRZEGORZ RYŚ :)  W spotkaniu wzięło udział 65 kobiet z całej Polski! Oprócz wygłoszonej konferencji, pt. „Czy pamiętasz jeszcze, że zostałaś stworzona do radości?ˮ, zaprezentowałam wraz z czterema klubowiczkami kilka układów sevillanas. Sądząc po reakcjach uczestniczek, chyba udało nam się pozytywnie je zaskoczyć! :) A może nawet przekonać, że każda z nas - bez względu  na wiek i sytuację życiową - jest POWOŁANA DO RADOŚCI!
Krakowskie „Majówki dla Kobietˮ organizowane u OO. Redemptorystów to idealny sposób na spędzenie długiego majowego weekendu. Następna już za rok – gorąco polecam! :)

Więcej o całym wydarzeniu można poczytać na blogu DZIELNE NIEWIASTY.

Autor zdjęć: Archiwum Dzielnych Niewiast;

początek strony


13 IV 2014

SEMANA SANTA
PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

Na zaproszenie Evy Malaga z Fundacji EL PUENTE miałam okazję przedstawić w języku polskim i hiszpańskim, multimedialną prezentację na temat Wielkiego Tygodnia (SEMANA SANTA) w Sewilli. Na zakończenie dwie klubowiczki (Kasia i Ania) zatańczyły do przepięknej sevillany AL CRISTO DE LOS GITANOS.

Wydarzenie miało miejsce w klasztorze OO. Franciszkanów w Krakowie.

Autor zdjęć: E. Dobrucka; R. Kołodziej;

początek strony


8 IV 2014

BAŚNIOWA EUROPA
NIECH ŻYJE HISZPANIA, OLÉ!

Pokaz sevillanas w krakowskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 4 był dla nas zaszczytem i ogromną przyjemnością! Edukacyjno-terapuetyczna impreza z cyklu „Baśniowa Europa - Niech żyje Hiszpania, olé!ˮ sprawiła dzieciakom wielką przyjemność. Publiczność była rewelacyjna! Mało kto potrafi tak robić PALMAS w czasie naszych pokazów i dodać otuchy przed występem - DZIĘKUJEMY!

Autor zdjęć: Archiwum Domu Kultury;

początek strony


30 III 2014

CHOCHOŁOWY DWÓR
 W JERZMANOWICACH

Akademia Małego Kucharza w Chochołowym Dworze już od dłuższego czasu organizuje kulinarno-edukacyjne warsztaty z cyklu „Kuchnie Świataˮ. Tym razem padło na kuchnię hiszpańską! :) Stąd nasza obecność wraz z krótkim pokazem sevillanas dla małych kucharzy, odwiedzających w niedzielne popołudnia CHOCHOŁOWY DWÓR. Maluchy fantastyczne! Podobnie jak sam obiekt, jego otoczenie i pyszna kuchnia. Miejsce godne polecenia – nie tylko dla rodzin! :)

Autor zdjęć: R. Kołodziej; Archiwum Chochołowego Dworu;

początek strony


29 III 2014

FLASHMOB W KRAKOWIE

Na zaproszenie Ambasady Hiszpańskiej w Warszawie wzięliśmy udział w zorganizowaniu sevillanowego show w Galerii Krakowskiej. Pokaz bardzo udany, sprawił radość nie tylko przypadkowym klientom galerii ale także licznie przybyłym Hiszpanom :) W SEVILLANOWYM FLASHMOB – oprócz Akademii Tańca FUENTE DE LA AMAPOLA – wzieły udział jeszcze trzy krakowskie szkoły tańca.

Przy okazji Targów Turystycznych zorganizowanych przez ambasadę, ogromną przyjemność sprawił nam występ profesjonalnej grupy Flamenco DIQUELA z Malagi. A już wisienką na torcie było nawiąznie kontaktu z managerem tego zespołu i jego propozycja współpracy z naszą Akademią Tańca. Mam nadzieję, że już wkrótce - na wiosnę 2015 roku – przejdziemy do konkretów w tym temacie... :)

Autor zdjęć: R. Kołodziej; B. Zazula;

początek strony


16 III 2014

WARSZTATY
TAŃCEM INSPIROWANE
cz. III

Kontynuacja warsztatów – robi się gorąco... ;) Tematem drugiej konferencji jaką wygłosiła dla nas Beatka Kołodziej była PRAWDA. Uczestniczki warsztatów są coraz bardziej ożywione i chętne do wymiany doświadczeń. Temat nie jest łatwy – bo stawanie w prawdzie wymaga sporej odwagi... Jak widać kobietom z Fuente de la Amapola odwagi nie brakuje – olé, guapas! :)

Autor zdjęć: A. Boroń; K. Dziurdzik;

początek strony


9 III 2014

BYĆ KOBIETĄ, BYĆ KOBIETĄ...ˮ
POKAZ W DOBCZYCACH

Gościnny występ z okazji Dnia Kobiet, na zaproszenie FEMI SFERA. Nowoczesny ośrodek MGOKiS w Dobczycach robi wrażenie. Chętnie tu wrócimy :)

Pani Małgosi Skrzydlewskiej (właścicielce Femi Sfera)  dziękujemy za zaproszenie i poczęstunek a jej dziewczynom za uczesanie przed pokazem.
Pozdrawiamy serdecznie całą ekipę Femi Sfery! :)

Autor zdjęć: E. Dobrucka; M. Foltarz; J. Tałach;

początek strony


22 II 2014

bal karnawałowy
w Folwarku Zalesie!

To był piękny bal, po którym pozostały piękne wspomnienia, no i całkiem sporo fotografii :)

Goście spisali się na medal! To wielka frajda móc bawić się w środowisku z polotem i fantazją... o czym mogliśmy się przekonać podziwiając przebrania karnawałowe! :)

Aby tego typu imprezy mogły mieć miejsce, pracuje na to sztab ludzi... i to profesjonalistów pełną parą! Mam na myśli całą ekipę FOLWARKU ZALESIE, niezastąpionych WODZIREJÓW a także KLUBOWICZKI Fuente de la Amapola, które każdego roku poświęcają każdą wolną chwilę aby móc godnie przywitać naszych gości.

Jestem dumna, że mogłam pracować i bawić się w takim wyborowym składzie! Wszystkich uczestników Balu Karnawałowego 2014 serdecznie pozdrawiam! - Katarzyna Dziurdzik /instruktorka sevillanas/

Autor zdjęć: R. Kołodziej; A. Kucharski; B. Pyznar; J. Skrzat; B. Zazula; Folwark Zalesie;

początek strony


3 II 2014

GOŚCINNIE w...
Vorwerku

Autor zdjęć: Archiwum Vorwerku;

Ciekawostka!
Termomix doczekał się hymnu na swoją cześć - oczywiście w rytmie sevillanas! :) Bo tak to już jest, że miłośnicy sevillanas to ludzie z fantazją i poczuciem humoru... Do tej właśnie sevillany miałyśmy okazję zatańczyć dla pracowników Vorwerku w Krakowie, olé!
Dziękujemy za zaproszenie i serdecznie pozdrawiamy! :)

początek strony