STAŁY NABÓR 2014/2015

 

Kalendarz Klubowicza

 

WYWIAD Z NAMI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

muzyka na żywo!!!
Radio Sevillanas  ♫  FlamencoRadio
    CanalFiesta   

 

Strona w trakcie budowy


WIELKANOC 2015

Wszystkim klubowiczom, ich rodzinom i bliskim oraz każdemu kto odwiedza naszą stronę życzę z okazji świąt Wielkiej Nocy RADOŚCI ZMARTWYCHWSTANIA według przepisu ks. Jana Twardowskiego:

„Radość zmartwychwstania to radość przezwyciężenia grzechu, rozpaczy, strachu śmierci. Trzeba porządnie umrzeć i wtedy przychodzi głęboka, wielkanocna radośćˮ.

Katarzyna Dziurdzik
/instruktorka sevillanas w Akademii Tańca
FUENTE DE LA AMAPOLA
/

Tryptyk Wielkanocny z Klasztoru św. Katarzyny na Synaju, XII w.


KLUBOWA PODRÓŻ INTEGRACYJNA
DO ANDALUZJI
18-25 IV 2015

Przygotowania idą pełną parą i to nie tylko w Sewilli :) Bilety lotnicze kupione, noclegi zarezerwowane, bogaty program zwiedzania ustalony, warsztaty flamenco z Luisą zaklepane. W sobotę 28 kwietnia odbyły się intensywne warsztaty sevillanas, tzw. perfeccionamiento. Kolejne przedwyjazdowe warsztaty odbęda się 11 kwietnia a zaraz po nich, przeniesiemy się do siedziby Klubu na ostatnie zebranie organizacyjne. Będzie to zwieńczenie 9 miesięcy intensywnych przygotowań do naszego wyjazdu. Serce bije coraz mocniej a radość miesza się z niedowierzaniem, że już wkrótce, 20 klubowiczów Fuente de la Amapla będzie miało okazję tańczyć sevillanas na Feria de Abril de Sevilla 2015!

Budowa bramy wejściowej (La Portada) do miasteczka tworzonego raz w roku specjalnie na tę okazję z tymczasowych namiotów (carpas). Gdzieniegdzie widać same podłogi ale chyba zdążą na nasz przyjazd?! :)


KULIG CON OLÉ
W PYZÓWCE

Na początku lutego odbył się kolejny klubowy kulig. Tym razem biesiadowaliśmy w Pyzówce. W 2014 roku trzeba było kulig odwoływać bo nie było śniegu ale za to w tym roku pogoda nas nie zawiodła! Nie dość, że białego puchu było pod dostatkiem, to jeszcze słonko przyświecało i cała panorama Tatr była widoczna jak na dłoni! A wieczorem? Temperatura nie za niska a nad głowami niebo pełne gwiazd i góralskie przyśpiewki miszkańców Pyzówki. Cudnie było! Na powtórkę z rozrywki będzie trzeba poczekać kolejny rok...

Zapraszam do GALERII ZDJĘĆ na fotoreportaż z imprezy :)


ANDALUZJA
2015

Drodzy Klubowicze! W ostatnim czasie usłyszeliście sporo pięknych życzeń, zarówno tych osobistych jak i zawodowych. Niech przysłowiową wisienką na torcie tych świąteczno-noworocznych życzeń będzie jeszcze to jedno, klubowe... Życzę nam wszystkim aby planowany od dłuższego czasu wyjazd do Andaluzji doszedł do skutku. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że Feria de Abril de Sevilla 2015 będzie należeć do nas, guapos! :)

Katarzyna Dziurdzik
/instruktorka sevillanas w Akademii Tańca
FUENTE DE LA AMAPOLA
/


SZCZĘŚLIWEGO
NOWEGO ROKU
2015


„Czyż wspaniała kolęda Karpińskiego Bóg się rodzi, moc truchleje, daleka wprawdzie od naszych serdeczności i tradycyjnych wzruszeń, nie odsłania czegoś najistotniejszego? Samego cudu Bożego Narodzenia, tego, że u Boga nie ma nic niemożliwego, tego, że dla człowieka, który oprze się na Bogu, wszystko staje się możliwe.ˮ – ks. Jan Twardowski

Wiary i nadziei na taki Cud Bożego Narodzenia życzę wszystkim Klubowiczom, ich Rodzinom oraz tym, którzy odwiedzają naszą stronę.

Katarzyna Dziurdzik
/instruktorka sevillanas w Akademii Tańca
FUENTE DE LA AMAPOLA
/


BOŻE NARODZENIE
KRAJÓW HISZPAŃSKOJĘZYCZNYCH

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na to przedświąteczne spotkanie, które odbędzie się w niedzielę, 14 grudnia 2014 u Ojców Franciszkanów w Krakowie. Jednym z punktów programu będą sevillanas w wykonaniu naszych klubowiczek. Tym razem zatańczymy do hiszpańskiej kolędy (VILLANCICO) - oczywiście w rytmie SEVILLANAS! :)

Szczegółowe informacje na PLAKACIE.


GOŚCINNIE NA SPOTKANIU
DZIELNYCH NIEWIAST

Wyjątkowe miejsce i czas... W sobotę, 6 grudnia miałam zaszczyt i wielką przyjemność poprowadzić Warsztaty Taneczne, pt. „FLAMENCO DLA KAŻDEGOˮ w ramach comiesięcznych spotkań DZIELNYCH NIEWIAST w Krakowie. Uczestniczki warsztatów okazały się być naprawdę dzielne i radziły sobie świetnie! Mam nadzieję, że dla wielu z was będzie to początek przygody z tą piękną sztuką jaką jest FLAMENCO!

Wszystkim Paniom sobotniego spotkania pragnę zadedykować kilka minut UWIELBIENIA w rytmie flamenco! Bywa, że artystów flamenco oprócz DUENDE ogarnia także BOŻY DUCH i wtedy powstaje zupełnie inna jakość...


ANDRZEJKOWY KOLOROWY
BAL JUBILEUSZOWY 2014

W ostatnią sobotę listopada świętowaliśmy VII URODZINY naszego Klubu/Akademii Tańca FUENTE DE LA AMAPOLA! Na obszerną fotorelację z imprezy zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ.

Wszystkim gościom, klubowiczom, wodzirejom oraz pracownikom FOLWARKU ZALESIE serdecznie dziękuję za piękny czas!


NOWY SEZON TANECZNY
2014/2015
CZAS ZACZĄĆ!

Wszystko co dobre zawsze trwa stanowczo za krótko! :)
Mam jednak nadzieję, że podczas tegorocznych wakacji udało wam się wypocząć i zregenerowac na tyle, że od 1 września spotkamy się w pełnym ;) składzie na regularnych kursach w naszej Akademii Tańca FUENTE DE LA AMAPOLA.
Serdecznie zapraszam!
Katarzyna Dziurdzik
/instruktorka sevillanas/

Ps. Cóż, life is brutalˮ dlatego jak głosi sentencja na fotografii ćwiczenie i trenowanie to taka część pracy, której nikt za nas nie może wykonaćˮ! To cena jaką trzeba nam zapłacić (przez najbliższe 10 miesięcy) aby w przyszłości czerpać radość i satysfakcję podczas naszych fiest, balów i coraz liczniejszych pokazów. ¡Venga guapos, animo! ;)


PIKNIK WOLNOŚCI W WILCZKOWICACH
POKAZ FLAMENCO

Na początku sierpnia ŹRÓDEŁKOWA FORMACJA TANECZNA miała wyjątkową okazję zaprezentować na Pikniku Wolności, cztery flamencowe choreografie. Emocji było sporo a publiczność przyjęła nas bardzo gorąco! DZIĘKUJEMY! Ten wieczór będziemy długo i bardzo pięknie wspominać! :)


FESTYN W STRZESZYNIE
POKAZ SEVILLANAS

To już taka nasza klubowa tradycja... ;) Tańczymy w miejscowościach skąd pochodzą lub gdzie mieszkają obecnie nasi Klubowicze. W zeszłym roku tańczyłyśmy na festynie w Michałowicach a w niedzielę 6 lipca 2014 zatańczymy w Strzeszowie, koło Biecza! Zapowiada się fajna wyprawa, ole! :)  


WARSZTATY WAKACYJNE
lIPIEC-SIERPIEŃ 2014

Dobra wiadomość dla tych Klubowiczów, którzy wakacje spędzają w Krakowie! Zapraszam na dwa eksperymentalne :) warsztaty wakacyjne:

LIPCOWY Warsztat TANGO EN LINEA!

SIERPNIOWY Warsztat TAŃCA RADOŚCI i UWIELBIENIA!

Zapowiada się interesująco, prawda? Chętnych prosze o kontakt telefoniczny lub mailowy. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszam!


FIESTA
FIN DEL CURSO 2014

Kolejny sezon taneczny dobiega końca. Zanim jednak rozjedziemy się na zasłużony wypoczynek, zapraszam już dziś na fiestę w KOLANKU, na krakowskim Kazimierzu. Podczas biesiadowania z naszymi bliskimi i przyjaciółmi, nasi klubowicze zaprezentują swoje umiejętności i zatańczą nowe choreografie. Będzie się działo! Klubowicze nie odpuszczają co widać na załączonym zdjęciu :)
Pamietajcie - 25 VI 2014 - KOLANKO - godz. 19:00 Serdecznie zapraszam! :)
WARSZTATY
TAŃCEM INSPIROWANE

Czwarta i niestety już ostatnia część Warsztatów Tańcem Inspirowanych odbędzie się w najbliższą niedzielę, 15 czerwca 2014 roku. Szczegóły dotyczące warsztatów zostaną wysłane mailem, na adres uczstników. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny :)
Serdecznie zapraszam i życzę owocnego spotkania!


40-lecie KLUBU KUŹNIA

Od 2007 roku nasz Klub FUENTE DE LA AMAPOLA współpracuje z Klubem Kuźnia. Dwa razy w tygodniu odbywają się tam zajęcia sevillanas dla grupy średniozaawansowanej oraz zaawansowanej. Pracujemy dość intensywnie i szczerze mówiąc niewiele czasu zostaje na świętownie... ;)
Tym razem było inaczej! Z okazji oficjalnych obchodów 40-lecia Klubu KUŹNIA, dziewczyny z FUENTE DE LA AMAPOLA miały okazję zaprezentować swoje umiejętności, olé! :)


MAJÓWKA DLA KOBIET 2014

W dniach od 2 do 4 maja miałyśmy okazję gościć na Majówce dla Kobiet, zorganizowanej w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie. Gościem specjalnym była Dorothy Cummings. W spotkaniu wzięło udział 65 kobiet z całej Polski!
Krakowskie „Majówki dla Kobietˮ organizowane u OO. Redemptorystów to idealny sposób na spędzenie długiego majowego weekendu. Następna już za rok! Polecam :)
Więcej o całym wydarzeniu można poczytać na blogu DZIELNE NIEWIASTY a obszerniejsza fotorelacja dostępna jest w naszej GALERII ZDJĘĆ.


RADOSNEGO ALLELUJA!

„Zwykle na Wielkanoc składamy sobie życzenia.
Ileż jest w nich ludzkiej nadziei.

Pomyślmy: pierwsza Wielkanoc na świecie miała miejsce wtedy, kiedy nie spełniło się bardzo wiele ludzkich życzeń, obliczeń i przewidywań.

Wszystkie zawiedzione wtedy ludzkie nadzieje można by po kolei poustawiać jak zapadnięte, niewyrośnięte babki albo przypalone mazurki.

Tymczasem Jezus odrzuca kamień i pokazuje, że jedyną nadzieją jest On sam. (...)

Naszym największym życzeniem powinno być jedno:
aby więcej liczyć na samego Jezusa, który jest naszą jedyną nadzieją,
zwłaszcza wtedy, kiedy nie udają się ludzkie życzeniaˮ.

ks. Jan Twardowski


WIELKI TYDZIEŃ
W KRAJACH HISZPAŃSKOJĘZYCZNYCH

Klasztor OO. Franciszkanów: 12/13 IV 2014 – szczegóły na plakacie.

W programie: Celebracja Pokutna; Msza Święta w języku hiszpańskim oraz prezentacje multimedialne na temat obchodów Wielkiego Tygodnia w Peru i Andaluzji. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam! :)

 

SEVILLANAS
W CHOCHOŁOWYM DWORZE

W niedzielę 30 marca, skromna reprezentacja naszego Klubu miała okazję zaprezentować SEVILLANAS w Chochołowym Dworze (Jerzmanowice), podczas kulinarno-edukacyjnych warsztatów dla dzieci. W ramach nowego cyklu "Kuchnie Świata" dzieci miały okazję zapoznać się nie tylko z kuchnią hiszpańską ale również z tradycyjnym tańcem hiszpańskim – SEVILLANAS :)


SEVILLANAS
FLASHMOB 2014

Nagranie można obejrzeć na Youtube: SEVILLANAS EN CRACOVIA :)


niespodzianka
w galerii krakowskiej

W sobotę, 29 marca 2014 roku w ramach imprezy organizowanej przez Ambasadę Hiszpanii w Warszawie kilka krakowskich akademi tańca (w tym oczywiście FUENTE DE LA AMAPOLA!) przygotowało taneczną niespodziankę... ;)
Serdecznie zapraszamy w godzinach od 14:15 do 15:00! :)
Szczegółowy program dostępny na profilu FB: Hiszpania w Polsce.WARSZTATY
TAŃCEM INSPIROWANE

Trzecia część Warsztatów Tańcem Inspirowanych odbędzie w najbliższą niedzielę, 16 marca 2014 roku. Szczegóły dotyczące warsztatów zostaną wysłane mailem, na adres uczstników. W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny :)
Serdecznie zapraszam i życzę owocnego spotkania!


być kobietą, być kobietą...
pokaz w dobczycach

Być kobietą, być kobietą...ˮ śpiewała niegdyś Alicja Majewska. Słowa tej piosenki stały się już po raz II inspiracją i mottem przewodnim imprezy, która odbędzie się 9 marca 2014 roku w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach, z okazji Dnia Kobiet.

Na zaproszenie FEMI SFERY będziemy miały okazję zaprezentować na tej bardzo kobiecej imprezie, dwie choreografie sevillanas. :)
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy wszystkie Panie!


bal karnawałowy
w folwarku zalesie

Przez cały rok czekamy na ten moment! Na chwilę kiedy rozpocznie się ta coroczna i zarazem największa impreza naszego Klubu...   W tym roku zaplanowaliśmy bal przebierany liczymy na odważne kreacje karnawałowe! :)

Bal odbędzie się w FOLWARKU ZALESIE, w sobotę 22 lutego. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.


vorwerk
pokaz sevillanas

Na początku lutego (3.02.14.) będziemy miały okazję zaprezentować wyjątkową sevillanę na spotkaniu pracowników firmy VORWERK. Dlaczego wyjątkową?! Ponieważ nie każda firma posiada utwór na cześć produktu, którym handluje! THERMOMIX bo o nim mowa to urządzenie, na którego cześć skomponowano, zatańczono i zaśpiewano hiszpańską sevillanę, olé! :)


W imieniu całego Klubu
FUENTE DE LA AMAPOLA
wszystkim odwiedzającym naszą stronę
życzę:

Katarzyna Dziurdzik
/instruktorka sevillanas w Akademii Tańca
FUENTE DE LA AMAPOLA/


 IDĄ ŚWIĘTA...
BOŻE NARODZENIE 2013

„Pomódlmy się w Noc Betlejemską, w Noc Szczęśliwego Rozwiązania,
by wszystko się nam rozplątało, węzły, konflikty, powikłania.
Oby się wszystkie trudne sprawy porozkręcały jak supełki,
własne ambicje i urazy zaczęły śmieszyć jak kukiełki.
Oby w nas paskudne jędze pozamieniały się w owieczki,
a w oczach mądre łzy stanęły jak na choince barwnej świeczki.
Niech anioł podrze każdy dramat aż do rozdziału ostatniego,
i niech nastraszy każdy smutek, tak jak goryla niemądrego.
Aby wątpiący się rozpłakał na cud czekając w swej kolejce,
a Matka Boska – cichych, ufnych – na zawsze wzięła w swoje ręceˮ.

Wiersz staroświecki
Ks. Jan Twardowski


WARSZTATY SEVILLANAS
W PYZÓWCE, hej!

 Wyjątkowe miejsce! Wyjątkowe dziewczyny! Wyjątkowe jadło! :)

Ten wyjazd przejdzie do historii... Na zaproszenie Stowarzyszenia „Czas na Pyzówkęˮ, ośmiosobowa grupa klubowiczek Fuente de la Amapola – którym niestraszne śniegi i zawieje – wyruszyła na babskie spotkanie z góralkami z Pyzówki.

Miałyśmy okazję poznać fantastyczne dziewczyny, które dryg do sevillanas mają we krwi, pichcą rewelacyjnie, śpiewają tak, że dech zapiera, no i ugościć potrafią jak nikt inny! Jedno jest pewne - JESZCZE TAM WRÓCIMY!!! :)


vi URODZINY KLUBU
FUENTE DE LA AMAPOLA

 W niedzielę, 24 listopada 2013 o godz. 18:00, odbędzie się Msza Święta dziękczynna (w Kaplicy Domu Rekolekcyjnego OO. Redemptorystów) a zaraz po niej, jubileuszowa kolacja dla członków Klubu Fuente de la Amapola w Restauracji DELECTA. Serdecznie zapraszam do wspólnego świętowania!

Wszystkim, którzy tworzą wraz ze mną tę wyjątkową akademię-klub z serca DZIĘKUJĘ!

Katarzyna Dziurdzik
/instruktorka sevillanas w Akademii Tańca
FUENTE DE LA AMAPOLA
/


WARSZTATY
TAŃCEM INSPIROWANE

Kontynuacja czerwcowych warsztatów, które spotkały się z dość dużym zainteresowaniem wśród uczestniczek pierwszej części, odbędzie się w sobotę (26 X 2013) w Domu Rekolekcyjnym OO. Redemptorystów w Krakowie.
Warsztaty wizażu poprowadzi pani Eliżbieta Michalska natomiast konferencję, pt. „Świat Kobiety: Piękno-Prawda-Powołanieˮ wygłosi pani Beata Kołodziej.


NOWY
SEZON TANECZNY 2013/2014

W tym roku regularne zajęcia rozpoczynamy w czwartek (5 IX). Natomiast pierwsza powakacyjna fiesta w rytmie sevillanas już w niedzielę (8 IX) w Restauracji na Wiśle AQUARIUS.

Serdecznie zapraszamy!


WAKACJE
¡ADIÓS!

Wakacje pożegnałyśmy tanecznym pokazem w uroczym Folwarku Zalesie! Teraz z niecierpliwością czekamy już na nowy sezon...
Do zobaczenia wkrótce na zajęciach oraz inauguracyjnej fieście organizowanej z myślą o naszych stałych klubowiczach, ich bliskich oraz tych z Was, którzy chcieliby do naszego Klubu dołączyć. Kurs sevillanas dla początkujących planujemy rozpocząć w połowie września. Serdecznie zapraszamy!


– FOTOREPORTAŻ –
CZERWCOWY MARATON

Zapraszam do naszej klubowej GALERII ZDJĘĆ i obejrzenia fotoreportażu z czerwcowych imprez zorganizowanych w Klubie Fuente de la Amapola. Nocny Rejs po Wiśle, Festyn w Michałowicach, Warsztaty Tańcem Inspirowane oraz Fiesta Fin del Curso 2013 ech, miło powspominać...

A po wakacjach ruszamy pełną parą! Nie wiem jak Wy, drodzy klubowicze ale ja już się nie mogę doczekać :) Tyle nowych pomysłów mam w głowie... Ufam, że przypadną Wam do gustu!

Do zobaczenia już wkrótce!
Katarzyna Dziurdzik /instruktorka sevillanas/


WIZYTA
W RADIO KRAKÓW

Serdecznie polecam audycję Pani Lidii Jazgar COŚ DLA DUCHA, w każdy piątek od godziny 21:00 :)

Jednocześnie z ogromną przyjemnością informuję, że w najbiższy piątek czyli 14 czerwca 2013, będziemy gościć u Pani Lidii w drugiej godzinie programu - od 22:00 :)

Radość tym większa, że po raz pierwszy na antenie Radia Kraków będą rozbrzmiewać dźwięki naszych ukochanych SEVILLANAS!


nOCNY REJS
W RYTMIE SEVILLANAS

W sobotę 8 czerwca 2013 odbył się pierwszy w Krakowie NOCNY REJS W RYTMIE SEVILLANAS! :) A wszystko to za sprawą życzliwej nam Przystani WAWEL oraz dzielnych klubowiczów, którzy sevillanas potrafią zatańczyć w każdych, nawet tych najbardziej ekstremalnych warunkach! :)


W imieniu organizatorów festiwalu (Zespołu Aire Andaluz flamenco&latino; Szkoły Tańca Flamenco La Pasión; Krakowskiej Szkoły Flamenco Almoraima; Akademii Tańca Fuente de la Amapola) serdecznie zapraszam do udziału w licznych wydarzeniach związanych ze sztuką flamenco oraz hiszpańską kulturą (cały program; poszczególne wydarzenia: 16.04.13.; 17.04.13.; 19.04.13.; 20.04.13.; 21.04.13.; 22.04.13.; 23.04.13./01/; 23.04.13./02/).

Na co dzień staramy się dzielić naszą pasją podczas koncertów, pokazów, regularnych zajęć, kursów i warsztatów tańca. Brakuje jednak czasu na wymianę doświadczeń i podzielenie się owocami naszej pracy. Festiwal staje się idealną okazją do tego typu spotkań. Możemy pokazać szerszej publiczności, jakie bogactwo kryje w sobie różnorodność interpretacji flamenco w poszczególnych środowiskach. Flamenco to piękna sztuka ale poza paroma stereotypami panującymi na jej temat, stosunkowo mało w Polsce o niej wiemy. Ufam więc, że nasza festiwalowa oferta spotka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Krakowa :)

Pomysłodawcą i koordynatorem projektu „Festiwal Sentir Flamencoˮ jest Krzysztof Hliniak a patronat nad całym wydarzeniem objęli: Ambasada Kolumbii w Polsce; Instytut Cervantesa w Krakowie; Dziennik Polski; Krakowski Portal Internetowy Kraków Zaprasza oraz Fundacja Promocji Kultury. Dziękujemy!

Katarzyna Dziurdzik
/instruktorka sevillanas w Akademii Tańca
FUENTE DE LA AMAPOLA
/


Z ŻYCZENIAMI RADOSNYCH ŚWIĄT
WIELKIEJ NOCY

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

Katarzyna
/instruktorka sevillanas/


niedziela 10 marZEC 2013

w imieniu organizatorów zapraszam do
Auli bł. Jakuba przy Bazylice Ojców Franciszkanów
na prezentację:

Wielki tydzień
w krajach hiszpańskojęzycznych i w Polsce
Semana Santa en el Mundo Hispano y Polonia

Przygotowania do Wielkiego Tygodnia trwają już od kilku tygodni...

Szczegółowy program niedzielnego spotkania
znajdziesz klikając
TUTAJ

Katarzyna
/instruktorka sevillanas/KULIG CON OLÉ 2013

OCHOTNICA DOLNA

No! Śmiało mogę powiedzieć, że naszej klubowej, świeckiej tradycji stało się zadość. Dzięki naszej nowej klubowiczce Ani (i jej znajomym z klubu wojskowego, których serdecznie pozdrawiamy!) już po raz trzeci z rzędu, mogliśmy się bawić na KULIGU CON OLÉ. Tym razem gościliśmy w Ochotnicy Dolnej.


POCZTÓWKA Z ROCÍO 

Nowy Rok przynosi między innymi nadzieję na to, że marzenia, które od lat cierpliwie czekają w kolejce... nareszcie się spełnią. Moje tegoroczne uczestnictwo w CANDELARIA DEL ROCÍO 2013 jest właśnie takim spełnionym marzeniem, w które do dziś nie mogę uwierzyć! :)

Powiadają, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. To prawda! Od dziś marzę a tym aby koleją wizytę do Rocío odbyć w towarzystwie klubowiczów FUENTE DE LA AMAPOLA! Miejcie się na baczności bo moje marzenia się spełniają! ;)

Katarzyna
/instruktorka sevillanas/


Z okazji nadchodzących świąt
życzę wszystkim Klubowiczom oraz naszym Sympatykom
 
DUŻO RADOŚCI WYPŁYWAJĄCEJ Z FAKTU BOŻEGO NARODZENIA
ORAZ POGODY DUCHA NA KAŻDY DZIEŃ NOWEGO 2013 ROKU!

A jako skromny "upominek" przyjmijcie ode mnie dwa tłumaczenia kolęd VILLANCICOS, oczywiście w rytmie flamenco. Zarówno Esperando Navidadˮ jak i Su Carita Divinaˮ śpiewa MACANITA - warto na moment zatrzymać się nad tymi tekstami... :)

Katarzyna
/instruktorka sevillanas/
FOTOREPORTAŻ Z BALU

Wszystkich, którzy byli obecni na naszym Jublileuszowym Balu (w sobotę 24 listopada), serdecznie zapraszam do GALERII ZDJĘĆ. Umieściłam w niej sporo ujęć, które z pewnością przywołają wiele miłych wspomnień :)

Jednocześnie pragnę gorąco podziękować sporej grupie klubowiczów, zaangażowanej w organizację całej imprezy a także niezastąpionym wodzierjom z Zakopanego (Tomaszowi Zielińskiemu i Mirosławowi Spera) oraz właścicielom i całej obsłudze FOLWARKU ZALESIE w Grajowie.

 

Katarzyna
/instruktorka sevillanas/
24 xi 2012
JUBILEUSZOWY BAL ANDRZEJKOWY

 
W FOLWARKU ZALESIE

z okazji 5-lecia działalności Klubu Miłośników Sevillanas

Fuente de la Amapola

Serdecznie Zapraszam!

Katarzyna Dziurdzik
/instruktorka sevillanas/
602 757 190


MODLITWA TAŃCEM
11 xi 2012
PARAFIA ŚW. JÓZEFA W KRAKOWIE

Korzystając z gościnności Duszpasterstwa Studentów i Ludzi Biznesu przy parafi Św. Józefa w Krakowie, spora grupa klubowiczów FUENTE DE LA AMAPOLA, zatańczyła na zakończenie Mszy Świętej sevillanę „Déjame seguir soñandoˮ (tłumaczenie). W ten szczególny sposób chcieliśmy podziękować Matce Bożej z Rocío za 5 lat istnienia naszego Klubu oraz Akademii Tańca.
Wszystkim, którzy towarzyszyli nam w tym czasie duchowo, fizycznie czy też tanecznie – serdecznie dziękuję! Katarzyna Dziurdzik /instruktorka sevillanas/

 


INTERKULTURALIA - LET'S MEET!
największa impreza wielokulturowa w Krakowie
27 X 2012

W imieniu organizatorów oraz własnym serdecznie zapraszam na warsztaty „Flamenco dla każdegoˮ, które poprowadzę w najbliższą sobotę (27 października godz. 15:30-17:00; Klub Kot Karola Rynek Główny 6 w Krakowie). Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Stowarzyszenia: www.interkulturalni.pl - Katarzyna Dziurdzik /instruktorka sevillanas/


RElacja filmowa
z imprezy: zajrzyj do huty przez barbakan

A kogo my tu widzimy? Pięknie się dziewczyny prezentowałyście! Cieszą zamieszczone fragmenty z naszego pokazu no i tak miłe słowa Pani Katarzyny Kosowskiej (kierownik Klubu Kuźnia) dziękujemy! :)

Zajrzyj do Huty przez Barbakan 2 from Muzeum Historyczne m. Krakowa on Vimeo.


SEVILLANAS
dla początkujących!

Szukasz kursu flamenco, odpowiedniej dla Ciebie akademii tańca a przy okazji fajnego środowiska?!
Nie można było lepiej trafić! :)
W naszej akademii a zarazem Klubie Miłośników Sevillanas, możesz rozruszać kości, nauczyć się tańczyć i co najważniesze wykorzystać swoje umiejętności na fiestach (zabawch) organizowanych nie tylko dla klubowiczów ale także twoich bliskich i znajomych!

 

Na wszystkie pytania czy wątpliwości odpowiem telefonicznie

602-757-190
lub mailowo
katarzyna@amapola.pl

Katarzyna Dziurdzik
/instruktorka sevillanas/

 

Czekamy na Ciebie!


SEVILLANAS
W BARBAKANIE!!!

Tego jeszcze nie było!
W najbliższą niedzielę (2 IX; godz. 19:00) odbędzie się pokaz sevillanas w krakowskim Barbakanie! W ramach imprezy „Zajrzyj do Huty przez Barbakanˮ i dzięki współpracy z Klubem Kuźnia, będziemy mogli zaprazentować kilka choreografii w rytmie sevillanas.
W imieniu Klubu Kuźnia oraz Fuente de la Amapola, serdecznie zapraszam wszystkich miłośników hiszpańskich klimatów do wspólnej zabawy! Liczymy na Was! :)

 

Katarzyna
/instruktorka sevillanas/

Fot. OK Kraków-Nowa Huta


DIEGO EL CIGALA
fotoreportaż!!!

Koncert Diego El Cigala był naprawdę piękny. Przejmujący głos Diego, atmosfera letniej nocy i cudnego ryneczku udzieliły się chyba każdemu... Sami zobaczcie nasz klubowy fotoreportaż już w GALERII ZDJĘĆ!
A poniżej moment, w którym Diego składa swój autograf dla Klubu Fuente de la Amapola! Ole, ole y ole! :)

 


DIEGO CIGALA
W KAZIMIERZU DOLNYM!!!

Jeśli komuś umknęła ta wiadomość roku ;) to spieszę donieść, że w najbliższą sobotę (28 lipca 2012), na Dużym Rynku w Kazimierzu Dolnym będzie można podelektować się flamenco w wykonaniu Diego Cigala. Artysta wystąpi w ramach Koncertu Otwarcia 6 Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI. Wstęp wolny! Sin duda, hay que estar allí! :)

 


NOWE ZDJĘCIA!

Zapraszam do GALERII ZDJĘĆ! Istny maraton fotograficzny ;) około 200 fotek z ostatniej fiesty FIN DEL CURSO 2011/2012 już wisi na stronce. Kiedy je przeglądam powracają miłe wspomnienia i uśmiech na twarzy... Mam nadzieję, że Wam będą towarzyszyć podobne reakcje!

Pozdrawiam bardzo serdecznie i wakacyjnie! :)
Katarzyna
/instruktorka sevillanas/


 CAMARÓN DE LA ISLA
XX rocznica śmierci

Jeden z największych śpiewaków w historii flamenco. Urodził się w biednej cygańskiej rodzinie, w San Fernando pod Kadyksem, w 1950 roku. Zmarł w wieku 41 lat, 2 lipca 1992 roku w Badalonie pod Barceloną. Naprawdę nazywał się José Monge Cruz a swój przydomek Camarón (krewetka) zawdzięcza szczupłej sylwetce, jasnym włosom i karnacji.

 


Mała fotograficzna zajawkaˮ z ostatniej fiesty FIN DEL CURSO 2011/2012 dostępna na Facebooku zapraszam! Za wszystkie kliknięcia (na głównej stronie profilu naszego klubu) w tę wdzięczną ikonkę LUBIĘ TO z góry dziękujemy! Życzliwych gestów nigdy mało! ;) :)
Większy fotoropertaż jest jeszcze w przygotowaniu. Jak dobrze pójdzie to ukaże się na stronie klubu, w zakładce GALERIA ZDJĘĆ w... lipcu! :)

 

Katarzyna
/instruktorka sevillanas/


17 VI 2012 – FIESTA
FIN DEL CURSO
2011/2012

Już wkrótce kolejna okazja do wspólnego świętowania i sevillanowego szaleństwa!  Zapraszam wszystkich, którzy mają ochotę bawić się z nami oraz biesiadować! Szczegóły pod nr. telefonu: 602 757 190.

Katarzyna
/instruktorka sevillanas/


3 VI 2012 – POKAZ SEVILLANAS
DZIEŃ OTWARTY MAGISTRATU

Z okazji Dnia Otwartego Magistratu, klubowiczki Fuente de la Amapola przygotowały dla mieszkańców Krakowa 15-minutowy pokaz sevillanas. Dziękujemy za ciepłe i serdeczne przyjęcie! Po raz kolejny przekonałyśmy się, że warto dzielić się z innymi swoją pasją! :)

Katarzyna
/instruktorka sevillanas/


ROCÍO 2012


fot. AFP PHOTO/Cristina Quicler
blogs.montrealgazette.com


SEVILLANAS NON-STOP 

Sezon sevillanowy w pełni! Wraz z nastaniem wiosny w Andaluzji (i nie tylko!) rozpoczynają się liczne fiesty, na których królują SEVILLANAS! Najbardziej znana FERIA DE ABRÍL DE SEVILLA już za nami. Teraz trwają ostatnie przygotowania do słynnej pielgrzymki ROMERÍA DEL ROCÍO. Tak więc dźwięki sevillanas nie milkną...

W oczekiwaniu na Rocío, spójrzmy jak bawili się parę dni temu miszkańcy Sewilli. ¡Que vian la sevillanas!

 


Każdemu kto odwiedza w tych dniach stronę naszego Klubu, życzę:
 
radosnych, spokojnych i jak najmniej komercyjnych
świąt Wielkiej Nocy! Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!

Katarzyna
/instruktorka sevillanas/

Zapraszam również na któtką reflekcję na temat hiszpańskich pątników, w zakładce VIVA LA FIESTA. A z okazji nadchodzących świąt dedykuję wszystkim fragment Mszy Flamenco...

Kiedy artysta flamenco otworzy się na duende powstaje piękna sztuka, która wzrusza i przejmuje do głębi. A kiedy otworzy się na Ducha Świętego to sztuka staje się modlitwą uwielbienia!

Tito Losada recytuje: „Zapraszam Was, wejdźcie do mojego świata z Bogiem. Po tym jak doświadczyłem cudów, które sprawił w moim życiu, to jest moja pokorna ofiara: Msza Flamenco Cyganie śpiewają Boguˮ. A Leo Triviño rozpoczyna śpiew: „Przybywajcie chrześcijanie, wierni... adorować Boga, który zstąpił z Nieba i stał się człowiekiem, i umarł za nas (...)ˮ.

 

28 II - DÍA DE ANDALUCÍA
¡ENHORABUENA!

28 luty to ważna data dla całej Andaluzji! Upamiętnia zdobycie pełnej niezależności podczas referendum z 1980 roku !
¡Felicitades a todo el pueblo andaluz, especialmente a los andaluces que viven en Cracovia! :) ¡Viva Andalucia!

 

KARNAWAŁ 2012
KULIG HUCULSKI W IWKOWEJ

BACÓWKA BIAŁY JELEŃ w Iwkowej to bardzo malownicze miejsce, wyśmienite do wspólnego biesiadowania! To właśnie tu, w pobliskim lesie mieliśmy okazję zatańczyć sevillanas przy ognisku - niezapomniane wrażenie!
Czekam na Wasze zdjęcia aby zamieścić fotoreportaż z całej imprezy w naszej, klubowej Galerii Zdjęć .

Póki co Karnawał trwa i... "nie należy płakać bo życie to Karnawał i o wiele piękniej żyć śpiewając; nie należy płakać bo życie to Karnawał i żale odchodzą gdy śpiewamy (...) Każdy kto myśli, że życie jest okrutne, nie będzie sam, Bóg jest z nim..." - tak śpiewa Celia Cruz. Może warto posłuchać tej charyzmatycznej, kubańskiej piosenkarki?!

 

Święto Trzech Króli
Los Reyes Magos

Dziś w nocy (5/6 stycznia), w całej Hiszpanii, Trzej Królwie będą roznosić dzieciom prezenty! Pod wieczór kto żyw wyjdzie na ulicę aby powitać poszczególne orszaki - nie tylko królewskie! Możecie się o tym przekonać oglądając transmitowaną na żywo słynną Cabalgata de Reyes Magos, w poszczególnych prowincjach Andaluzji (18:50-20:30): http://www.canalsuralacarta.es/directo/ver/andalucia-television

 

 


Wraz z najlepszymi życzeniami zdrowych i błogosławionych świąt
Bożego Narodzenia oraz wszelakiej pomyślności w Nowym 2012 Roku
,
dedykuję odwiedzającym tę stronę, świąteczny utwór grupy Raya Real:
Do Siego Roku!!!
 

Katarzyna

 

„Anieli się w niebie cieszą, pasterze do szopki śpieszą. Hej nam, hej! Opuścili swe bydlęta a pobrali instrumenta. Hej nam, hej! Do Betlejem gdy przybiegli, szopę z wszystkich stron oblegli, poustawiali się w szyki i wzięli się do muzyki. Hej nam, hej!"


Fiesta de San Andres jest już za nami ale jej wspomnienie jeszcze długo będzie nam towarzyszyć! Dla takich chwil warto żyć i pracować! Wszystkim, którzy brali udział w jej przygotowaniu oraz we wspólnej zabawie i świętowaniu serdecznie dziękuję!!!

Mini reportaż z fiesty możecie zobaczyć wchodząc na Facebook Klubu. Większa ilość zdjęć dostępna będzie już wkrótce w Galerii Zdjęć. Jeśli ktoś z Was ma ciekawe ujęcia z tej niesamowitej imprezy i chciałby umieścić je na stronie klubu to proszę o przesłanie ich na adres: katarzyna@amapola.pl
Z góry dziękuję!

Katarzyna


FIESTA
DE SAN ANDRES

Z okazji IV rocznicy powstania Klubu Miłośników Sevillanas FUENTE DE LA AMAPOLA, serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy podczas andrzejkowej fiesty, która odbędzie się już wkrótce - 26 listopada br. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 602 757 190 Zapraszamy!!!

Jednocześnie pragnę poinformować, że w czwartek 17 listopada, o godzinie 8:00, odbędzie się Msza Święta w Kościele Św. Floriana (przy ul. Warszawskiej 1 w Krakowie) z prośbą o błogosławieństwo dla całego Klubu Fuente de la Amapola.


¡Enhorabuena!

Wszystkiego co najlepsze dla Pani Beaty Waśko, dotychczasowej Kierownik Klubu KUŹNIA, która od października tego roku pełni funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Programowych Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie!

W imieniu całego Klubu FUENTE DE LA AMAPOLA dziękuję Pani Beacie za 3 lata owocnej współpracy, za każdy uśmiech i wierne kibicownie naszym tanecznym zmaganiom! Życzymy dalszych sukcesów zawodowych a także dużo radości i pogody ducha na każdy dzień!
Katarzyna Dziurdzik


Nowy taneczny sezon 2011/2012 czas zacząć!
Na dobry początek proponuję dobrą zabawę w dobrym towarzystwie czyli...
fiestę inauguracyjną, w najbliższą sobotę - 3 września - od godziny 19:00 podczas hiszpańskiego wieczoru organizowanego przez Oranżerię pergamin przy Błoniach Krakowskich (naprzeciwko stadionu KS Zwierzyniecki).

Serdecznie zapraszam!!!


WROCŁAW I SAN SEBASTIÁN
Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku!

Wiadomość z ostatniej chwili! Przedwczoraj, tj. 27 czerwca 2011 wybrano San Sebastián drugą Europejską Stolicą Kultury w 2016 roku. Każde z sześciu hiszpańskich miast finalistów (Burgos, Las Palmas, San Sebastián, Segovia i Zaragoza) posiada su encantoˮ (swój urok) i zasługiwało na to wyróżnienie ale... San Sebastián to mój „drugi domˮ! Spędziłam tam najpiękniejszy okres w moim życiu, a więc: ¡Aupa Donosti! ¡Enhorabuena!

 


FIN DEL CURSO 2010/2011

Trudno uwierzyć, że już kolejny rok zajęć dobiegł końca...
Z jednej strony to powód do dumy. Jakby nie było sporo się nauczyliśmy. Z drugiej strony trochę żal się rozstawać - chociaż wakacyjna przerwa trwa zaledwie dwa miesiące!
Na zakończenie sezonu nie mogło zabraknąć klubowej fiesty! Po raz kolejny bawiliśmy się w magicznej Arka Cafe, w Lanckoronie. Jeśli ktoś nie odwiedził jeszcze tego miejsca to warto wybrać się tam podczas tegorocznych wakacji!
A już teraz zapraszam do Galerii Zdjęć
niektórym udało się zatrzymać na pamiątkowych fotografiach, tych kilka bardzo ulotnych chwil wybornej zabawy!
Do zobaczenia we wrześniu!
¡Hasta el septiembre amigos!

 


JOSE LUNA I SILVIA ARENAS
MAJOWA WIZYTA W KRAKOWIE!

Przyjechali bo... chcieli nas bliżej poznać. Byli zaledwie chwilę. Zaśpiewali, zaklaskali, zatupali, no i... podbili serca wszystkich, którzy znaleźli czas aby się z nimi spotkać! Słowa nie są w stanie oddać atmosfery jaka panowała podczas tych kilku towarzyskich spotkań... Namiastkę tego czego doświadczyliśmy w Klubie możecie zobaczyć na zdjęciach. Zapraszam do Galerii Zdjęć!


Radosnych i błogosławionych świąt
Wielkiej Nocy

dla całego Klubu oraz wszystkich
odwiedzających naszą stronę

¡Feliz Pascua!

„P
ora nam uczyć się kochania...ˮ

 


JUŻ WKRÓTCE!!!

JOSE LUNA I SILVIA ARENAS
W KRAKOWIE!

W dniach od 6 do 11 maja 2011 będziemy gościć w Klubie Fuente de la Amapola artystów z Madrytu. Szczegółowe informacje dotyczące ich pobytu, wspólnych spotkań i fiesty pod numerm telefonu: 602 757 190. ¡Hasta pronto!

Zapraszam do zakładki TANIEC Z PASJĄ gdzie zamieściłam krótką relację z mojego pobytu w Madrycie. W GALERII ZDJĘĆ znajdziecie natomiast fotoreportaż z Peña Flamenco-Rociera Jose Lunaˮ, która znajduje  sie w Tawernie Aljaraqueˮ w samym centrum Madrytu!


www.joseluna.es
www.aljaraquetabernaflamenca.es  


 Hiszpańska fiesta w Dobczycach!

Na zaproszenie pani Małgorzaty Skrzydlewskiej, założycielki FEMISFERY w Dobczycach, odbyła się 7 marca fiesta wraz z pokazem sevillanas, krótką lekcją pokazową oraz prezentacją autorskich zdjęć z Andaluzji.

Trwa NABÓR na:
pilotażowy kurs flamenco dla początkujących!!!

FEMISFERA w Dobczycach otwiera swoje podwoje dla chętnych do zerwania z rutyną i spóbowania swoich sił w mało znanym w Polsce tańcu, zwanym sevillanas! Zajęcia odbywać się będą w soboty, przed południem.

Szczegółowe informacje pod numerem: 602 757 190 lub 12 271 17 43


KULIG CON OLÉˮ 2011  

W sobotę 22 stycznia br. odbył się w Murzasihlu pierwszy klubowy Kulig „con oléˮ. To pierwsza tego typu impreza naszego klubu, którą bez dwóch zdań należy powtórzyć w przyszłym roku!
Szczególne podziękowania w organizacji całej imprezy kierujemy do Pani Mieczysławy oraz Małgosi z Klubu Fuente de la Amapola.


4 stycznia 2011
pożegnaliśmy naszą klubowiczkę
Ka
się Pytel

Kasia posłuchała i... "miała wiarę, w drodze swojej nie ustała i doszła do Celu, marzenia były Jej nocą i Jej dniem, głosem serca w życiu kierowała się...".
Kasiu, zawsze pozostaniesz w naszych myślach i sercach aż do naszego ponownego spotkania!
W imieniu całego Klubu - Katarzyna Dziurdzik.


Radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku
dla wszystkich klubowiczów oraz naszych sympatyków
życzy
Katarzyna Dziurdzik

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom", tym którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości
i jak wielka jest twoja słabość,
jest Boże Narodzenie.
Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie,
zawsze wtedy jest Boże Narodzenie.
Matka Teresa z Kalkuty


16 listopad 2010 - UNESCO wpisało flamenco
na listę Arcydzieł Ustnego i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości.
¡Olé!

Polecam program
"EL SOL, LA SAL, EL SON"
a w nim:
Niña Pastori, Moraito Chico, Antonio el Pipa, Soniquete, Argentina, Junior, Diego el Cigala,  Salmarina (sevillanas), Diego Carrasco, Antonio Cortes i inni.

El Flamenco
Patrimonio Cultural Inmaterial de la Humanidad

 

¡Felicidades a todo el pueblo gitano y español!
¡ENHORABUENA!
¡Gracias por guardar, manter y compartir con nosotros este arte divino!
¡Que no os falte de na!
De todo mi coraz
ón: Katarzyna Dziurdzik
y sus alumnos del club
FUENTE DE LA AMAPOLA


12 listopada 2010 Klub Fuente de la Amapola kończy 3 lata!

Z tej okazji życzę wszystkim klubowiczom oraz sypmatykom klubu

dużo radości i pozytywnej energii na czas kursu oraz fiest
w rytmie sevillanas i flamenco!

¡ENHORABUENA!
Katarzyna Dziurdzik


KLUB KUŹNIA
serdecznie zaprasza na

WIECZÓR W ANDALUZJI
9 października o godz. 17:00


Po raz drugi w Krakowie...
TARGI TAŃCA
2-3 października 2010
CENTRUM HANDLOWE M1


Lato 2010 w rytmie
SEVILLANAS

Przystań WAWEL i Klub Fuente de la Amapola, podobnie jak w ubiegłym roku, gorąco zapraszają do wspólnej zabawy nad Wisłą ˗ z Wawelem w tle!

Imprezy otwarte! Ostatni piątek lipca (30 VII) i sierpnia (27 VIII) od 19:00!

 

Tajemniczy duch flamenco (tzw. duende) pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach, co też doskonale widać na załączonym zdjęciu... Duende ogarnia nie tylko tancerzy flamenco ale każdego kto kocha tę sztukę i pragnie dzielić swą pasję z innymi!


Una Semana Por Fiesta - warsztaty flamenco w Krakowie!
 23-29 sierpnia 2010

Szczegółowe informacje


SEMINARIUM FLAMENCO
4-10 lipca 2010
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój
Gość specjalny:
Pilar Montoya

LA FARAONA

Szczegółowe informacje: www.arteflamenco.eu


FESTIWAL
 
SENTIR FLAMENCO

kraków
 10-11 i 21-25 kwietnia 2010

Szczegółowe Informacje


Radosnych świąt
Zmartwychwstania Pańskiego
dla wszystkich klubowiczów Fuente de la Amapola
oraz odwiedzających naszą stronę!

Transmisja obchodów Wielkiego Tygodnia w Sevilla (Semana Santa 2010) do obejrzenia na żywo w telewizji internetowej GIRALDA.

¡Felices Pascuas!

Na ten świąteczny czas dedykuję Wam muzyczną refleksję w stylu flamenco...
„Jesús de Nazaretˮ - Montse Cortes (tłumaczenie)

 


warsztaty tańca
FLAMENCO

w ramach nowego cyklu młode pokolenie tancerzy,
w tym roku rozpocznie

Miguel El Toleo

Szczegółowe informacje: www.arteflamenco.eu


warsztaty
FLAMENCO

prowadzi: Rosa Olympia Estrella

Szczegółowe informacje: www.porfiestaclub.pl


Wszystkim klubowiczom, ich rodzinom oraz tym,
którzy odwiedzają naszą stronę, z całego serca życzę:

Radosnych świąt Bożego Narodzenia
oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym
Nowym 2010 Roku!!!

Katarzyna Dziurdzik

Andaluzyjska wigilia i... kolędy w rytmie flamenco!
 


Zwyczaje Bożonarodzeniowe Krajów Latynowskich
13 XII 2009 (niedziela) ˗ Bazylika Św. Franciszka;
ul. Franciszkańska 4 w Krakowie
Serdecznie zaprasza
organizatorzy:
Eva Miranda de Málaga i Felix Málaga M.
Wyższe Seminarium Duchowne Franciszkanów

Szczegółowe informacje:
plakat po polsku
cartel en español


5-6 XII 2009
Warsztaty

flamenco i sevillanas z kastanietami

POR FIESTA CLUB ˗ działający od niedawna w Krakowie, przy ul. Warszawskiej 17 serdecznie zaprasza na warsztaty flamenco oraz sevillanas z kastanietami. Szczegółowe informacje: http://www.porfiestaclub.pl/images/rosa.pdf. Zajęcia poprowadzi ROSA OLYMPIA ESTRELLA z Sewilii.


Drodzy klubowicze!

12 listopada 2009 r.
Klub Miłośników Sevillanas
 
Fuente de la Amapola
obchodzi swoje drugie urodziny!

 Wszystkim klubowiczom pragnę podziękować za wspólnie spędzony czas, zarówno podczas nauki tańca jak i naszych fiest. Bez waszego entuzjamzu i chęci zerwania z rutyną, klub nie mógłby zaistnieć... Dziękuję za wspólną zabawę tańcem, która w rzeczywistości jest czymś znacznie ważniejszym... Dziękuję za waszą przyjaźń, radość i wsparcie!!!

Ze specjalną dedykacją
dla wszystkich klubowiczów:
Y al final sólo vale la pena ser buena gente...
Ostatecznie liczy się tylko jedno ˗ być dobrym człowiekiem...

Serdecznie zapraszam wszystkich obecnych jak i byłych klubowiczów oraz sympatyków klubu na Mszę Świętą (w naszej intencji!), która odbędzie się 20 grudnia br. (niedziela), w Kościele św. Krzyża (obok Teatru Słowackiego), o godzinie 13:15.

Katarzyna Dziurdzik


NASZE FIESTY:

Fiesta sevillanowa ˗ POŻEGNANIE LATA ˗ odbyła się w dniu 6 września 2009r. (niedziela)  o godz. 19.00, na Przystani pod Wawelem (pierwszy statek od Mostu Grunwaldzkiego). Wstęp był wolny, a na uczestników czekała niespodzianka: gorąca herbata i przekąski! www.statek.krakow.pl

 


Jak zwykle ˗ wspaniale bawiliśmy się na  fieście sierpniowej, na którą przypadkowo "wpadli" miłośnicy flamenco z Hiszpanii! Jose Luna i jego przyjaciele (z Madrytu i Krakowa), zwabieni dźwiękami sevillanas, ku naszej wielkiej radości ˗ wkroczyli na Przystań. Jose zaśpiewał specjalnie dla nas! Mamy nadzieję, że to dobry początek pięknej polsko-hiszpańskiej przyjaźni. Wymieniliśmy już pierwsze listy i dzięki temu mamy te oto zdjęcia. Ich autorką jest Manuela Lozano:
 

Kto tego nie widział i z nami nie tańczył ˗ niech żałuje, albo posłucha dzięki Internetowi, jak Jose Luna śpiewa:

Jose luna y arena fina

Vente a razones

Sevillana

Gwendoline

Salve Rociera

 


W dniu 17 lipca (piątek) o godz. 19.00 na Przystani Wawel odbyła się kolejna  sevillanowa fiesta z cyklu „Wieczór w rytmie flamenco”.  Gośćmi specjalnymi były dwie sympatyczne Hiszpanki. Na Przystani rozbrzmiewały dźwięki sevillanas, rumba flamenca i… Camarón! Czy można sobie wymarzyć lepsze miejsce w Krakowie do zatańczenia „Como el agua” niż nadwiślańska Przystań z Wawelem  w tle?! Ponoć „taconeo” słychać było w Gdańsku!

Poniżej kilka pamiątkowych zdjęć:

 

 

 

        

 

 

 

 


„Jesús de Nazaretˮ - Montse Cortes

(TŁUMACZNIE)

Zawsze wiedział, że będzie cierpiał.

Narodził się pośród dzieci Syjonu.

Od urodzenia prześladowany i konfliktowy jest Jezus;

ale jest w Nim coś co urzeka, ujmuje moją duszę,

Jego słowa dają życie nawet kiedy nie ma wiary w Niego.

I mówi przyjdź, i mówi przyjdź...

 

Ty masz wszystkie odpowiedzi, których pragnie moja dusza.

Proszę Panie nie ukrywaj  się i daj mi je poznać,

Wylej teraz Twoją łaskę, natchnienie na moje usta

a zawsze będę Cię wielbić.

Nikt nie spotkał się ze śmiercią twarzą w twarz,

nikt jej nie pokonał własną mocą,

i nie ma nikogo kto by  nie zmartwychwstał
dzięki Jego wielkiemu zwycięstwu.

Jezus z Nazaretu

 

Oto teraz najwyższy, wszechmogący Pan, który nie lekceważy nikogo.

Jego głębokie myśli są głębsze niż morza.

Jego świadkowie gromadzą się na dziedzińcach aby Go wielbić.

Nie ma domu jak ten, który jest Domem Ojca.

Alleluja

Ty jesteś, Ty jesteś Najwyższy.

 

Ty masz wszystkie odpowiedzi, których pragnie moja dusza.

Proszę Panie nie ukrywaj  się i daj mi je poznać,

Wylej teraz Twoją łaskę, natchnienie na moje usta

a zawsze będę Cię wielbić.

Nikt nie spotkał się ze śmiercią twarzą w twarz,

nikt jej nie pokonał własną mocą,

i nie ma nikogo kto by  nie zmartwychwstał
dzięki Jego wielkiemu zwycięstwu.

Jezus z Nazaretu

 

 POWRÓT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


TRWA NABÓR DO NOWYCH GRUP!!!

Być może uważasz, że nie potrafisz tańczyć, że do tańca się nie nadajesz, nie masz partnera i 150 innych powodów spędza Ci sen z powiek. Jeśli jednak wzdychasz widząc tańczące osoby (np. oglądając program Taniec z Gwiazdami) i w głębi serca tli się w Tobie pragnienie ruchu w takt muzyki… to najlepszy moment aby umówić się na herbatę we Fuente de la Amapola i dać sobie szansę!!! Czekamy na Ciebie i zapraszamy do tańca!

NIE TYLKO GWIAZDY MAJĄ PRAWO DO ŻYCIA –
– WYJDŹ Z UKRYCIA!

Fuente de la Amapola to Akademia Tańca ale zarazem Klub Miłośników Sevillanas stąd główny nacisk kładziemy na taniec sevillana i tworzenie „sevillanowego środowiskaˮ.
Nie organizujemy kursów dla członków innych akademii tańca (tzn. takich, którzy chcą uczyć się jednocześnie w dwóch różnych akademiach) oraz ich instruktorów. Zależy mi na wzajemnym uszanowaniu i zachowaniu różnorodności stylów tańca (wśród nich sevillanas) w krakowskich szkołach flamenco.

Zapisy na kurs sevillanas  w sezonie 2014/2015 trwają cały czas. Dzień i godzina zajęć do ustalenia po uformowaniu się grupy (min. 3 osoby).


Kontakt:
Katarzyna Dziurdzik
tel.: 602 757 190,
katarzyna@amapola.pl

POWRÓT